Artykuł Dodaj artykuł

Bezpieczeństwo podczas EURO 2012: Systemy DSO i SAP firmy Bosch na Stadionie Narodowym

Dokonano już wyboru dostawcy dźwiękowego systemu ostrzegawczego (DSO) oraz sygnalizacji alarmu pożarowego (SAP) na Stadion Narodowy. Rozwiązania DSO i SAP dostarczy firma Bosch Security Systems.

Dokonano już wyboru dostawcy dźwiękowego systemu ostrzegawczego (DSO) oraz sygnalizacji alarmu pożarowego (SAP) na Stadion Narodowy. Rozwiązania DSO i SAP dostarczy firma Bosch Security Systems.

System DSO oparty będzie o Praesideo oraz głośniki do emisji komunikatów informacyjnych, ostrzegawczych i ewakuacyjnych. Praesideo to sztandarowe rozwiązanie firmy Bosch, które zostało niejednokrotnie sprawdzone na wielu obiektach wielkopowierzchniowych. W pełni cyfrowy system Praesideo udostępnia praktycznie nieograniczone możliwości wdrożenia wielostrefowego i sieciowego. Połączenie z systemem alarmu pożarowego zapewnia w przypadku wybuchu pożaru szybką ewakuację widzów z zagrożonych obszarów. Wysoka jakość dźwięku umożliwia nadawanie wyraźnych komunikatów głosowych kierujących ludzi do dróg ewakuacyjnych.

System sygnalizacji alarmu pożarowego na Stadionie Narodowym oparty będzie o nowatorską, modułową centralę FPA5000. Łatwa rozbudowa, bezproblemowa adaptacja do lokalnych warunków i przepisów prawnych, przejrzysty i prosty interfejs użytkownika to tylko część cech centrali FPA5000. Centralę można też łatwo obsługiwać już po krótkim przeszkoleniu, co minimalizuje liczbę błędów popełnianych przez operatora. Możliwość przyłączenia do centrali FPA5000 innych systemów zabezpieczeń firmy Bosch pozwala stworzyć całościowy system ochrony, który zapewnia kibicom na stadionie bezpieczeństwo. Warto przypomnieć, iż centrala FPA5000 została również niedawno wybrana na stadion Loftus Versfeld w Pretorii w Republice Południowej Afryki, gdzie rozgrywał się Mundial 2010.

Stadion Narodowy w Warszawie powstaje na turniej Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej UEFA EURO 2012. Zostaną na nim rozegrane trzy spotkania grupowe, mecz otwarcia wraz z oficjalną ceremonią, jeden ćwierćfinał i jeden półfinał. Trybuny stadionów pomieszczą 55 tysięcy kibiców.

Za budowę areny i przygotowanie instrumentów do zarządzania kompleksem sportowo - biznesowym, odpowiada Narodowe Centrum Sportu, spółka Skarbu Państwa, powołana przez Ministra Sportu i Turystyki. Stadion Narodowy w Warszawie został zaprojektowany przez Konsorcjum JSK Architekci sp. z o.o., gmp International GmbH oraz Schlaich Bergermann und Partner. Generalnym wykonawcą budowy Stadionu Narodowego w Warszawie jest Konsorcjum ALPINE BAU DEUTSCHLAND AG, ALPINE BAU GmbH, ALPINE Construction Polska Sp. z o.o., Hydrobudowa Polska S.A. i PBG S.A..

Artykuł został dodany przez firmę

Robert Bosch Sp. z o.o. Dział Security and Safety Systems

Naszym celem jest ochrona życia, budynków, mienia. Nasza oferta produktowa obejmuje systemy dozoru wizyjnego, sygnalizacji włamania i napadu, sygnalizacji pożarów i ewakuacji głosowej, a także rozwiązania do kontroli dostępu i zarządzania.

Zapoznaj się z ofertą firmy


Inne publikacje firmy


Podobne artykuły