Artykuły, wiadomości i porady - alarmy.org

Wiadomości Więcej artykułów

HIGH-TECH dzwoni do drzwi: przełomowy domofon 2N® IP STYLE już dostępny w Polsce - zdjęcie
Czytaj artykuł

HIGH-TECH dzwoni do drzwi: przełomowy domofon 2N® IP STYLE już dostępny w Polsce

Flagowy produkt firmy 2N jest na rynku domofonów tym, czym niegdyś stał się smartfon dla branży telefonów komórkowych

Jak zapewnić bezpieczeństwo w centrach logistycznych? Na pomoc przychodzą najnowsze rozwiązania z zakresu monitoringu wizyjnego - zdjęcie
Czytaj artykuł

Jak zapewnić bezpieczeństwo w centrach logistycznych? Na pomoc przychodzą najnowsze rozwiązania z zakresu monitoringu wizyjnego

Rozwój rynku infrastruktury logistycznej wymaga szczególnego podejścia do kwestii bezpieczeństwa obiektów magazynowych i centrów logistycznych. Aby zachować jak najwyższe standardy, warto przyjrzeć się temu zagadnieniu kompleksowo: dbając o należytą ochronę wewnątrz i na zewnątrz obiektu, stosować zaawansowane systemy kontroli dostępu, a także dbać o odpowiedni i bezpieczny przepływ pojazdów na terenie obiektu.

Kąt widzenia kamery - zdjęcie
Czytaj artykuł

Kąt widzenia kamery

Podstawowym wyposażeniem każdej kamery jest obiektyw. To on, dzięki swojej złożonej budowie, sprawia, że kamera rejestruje rzeczywisty obraz. Dlatego dobór odpowiedniego obiektywu ma istotny wpływ na efekty rejestrowanego przez kamerę obrazu. Jak już wspomniano, kąt widzenia kamery zależy w istocie od obiektywu i jego parametrów, a przede wszystkim od ogniskowej obiektywu. Jest to odległość pomiędzy centrum optycznym obiektywu, w którym dochodzi do skupienia światła, a przetwornikiem, na który to światło pada; przy założeniu, że ostrość jest ustawiona na nieskończoność (rys. 1). Wartość tę podaje się w milimetrach.

Impedancja falowa - zdjęcie
Czytaj artykuł

Impedancja falowa

Jednym z wielu parametrów dotyczących kabla koncentrycznego jest jego impedancja falowa. Jest to rodzaj oporu elektrycznego wyrażony w Ω (omach). Impedancja jest wielkością zespoloną i opisuje stosunek napięcia do prądu w dowolnym miejscu kabla, kiedy nie występują żadne odbicia, a kabel jest w stanie pełnego dopasowania. Oznacza to, że impedancja falowa kabla powinna być równa impedancji wyjściowej nadajnika i wejściowej odbiornika. Równie ważne jest także dopasowanie złącz, które również występują w różnych impedancjach.

Porady Więcej artykułów

Druk 3D i bumping – nowe metody… włamywaczy - zdjęcie
Czytaj artykuł

Druk 3D i bumping – nowe metody… włamywaczy

Każdego dnia w Polsce odnotowuje się ponad 300 kradzieży z włamaniem. Zwykle z naszych mieszkań i domów znika cenny sprzęt elektroniczny, biżuteria oraz pieniądze. 

Bezpieczne mieszkanie na majówkę. Jak nie paść ofiarą włamywacza? - zdjęcie
Czytaj artykuł

Bezpieczne mieszkanie na majówkę. Jak nie paść ofiarą włamywacza?

Weekendy w połączeniu ze słoneczną pogodą zachęcają do kilkudniowych wyjazdów. Jednak nie tylko promienie słoneczne sprawiają, że chętniej podróżujemy − sprzyjają temu również święta i dni wolne od pracy. 

Zabezpieczenie domu przed włamaniem - zdjęcie
Czytaj artykuł

Zabezpieczenie domu przed włamaniem

Według policyjnych statystyk w 2014 r. dokonano w Polsce ponad 100 tysięcy kradzieży z włamaniem.

Technologie Więcej artykułów

Monitoring nie tylko wizyjny, czyli o zaletach audio - zdjęcie
Czytaj artykuł

Monitoring nie tylko wizyjny, czyli o zaletach audio

Globalny rynek monitoringu IP wciąż rośnie. Jak wynika z raportu Allied Market Research, do 2026 r. jego wartość będzie wzrastać średnio o blisko 13% w skali roku. Kamery monitoringu są stosowane powszechnie w miastach, instytucjach publicznych czy prywatnych firmach w celu zapewnienia bezpieczeństwa.

Elektronarzędzia Celma - 3 kategorie - zdjęcie
Czytaj artykuł

Elektronarzędzia Celma - 3 kategorie

Historia firmy Celma sięga czasów przedwojennych. Obecne dziś na rynku produkty tej marki są jednak jak najbardziej współczesne i odpowiadają potrzebom użytkowników, sprawdzając się w szerokim zastosowaniu.

Technologia na straży bezpieczeństwa miru domowego - zdjęcie
Czytaj artykuł

Technologia na straży bezpieczeństwa miru domowego

W dzisiejszych czasach musimy dbać o bezpieczeństwo naszego domu oraz firmy. Często stawiamy na rozwiązania sprawdzone od lat – zatrudniamy stróża, adoptujemy groźnego psa, decydujemy się na skuteczne zamki do drzwi. Ale technologia idzie do przodu i oferuje nam szeroki wachlarz zabezpieczeń.

Monitoring nie tylko do ochrony.  Jak wykorzystać kamery by zwiększyć sprzedaż - zdjęcie
Czytaj artykuł

Monitoring nie tylko do ochrony. Jak wykorzystać kamery by zwiększyć sprzedaż

Rejestrowany przez kamery sklepowego monitoringu obraz wysokiej rozdzielczości można z powodzeniem wykorzystać w celach marketingowych. 

Wywiady Więcej artykułów

O standaryzacji rynku kamer sieciowych wedle ONVIF i bezpiecznej przyszłości - zdjęcie
Czytaj artykuł

O standaryzacji rynku kamer sieciowych wedle ONVIF i bezpiecznej przyszłości

Po co standaryzacja rynku i czym dokładnie zajmuje się organizacja, którą Pan reprezentuje?

EBS - bezpieczeństwo na światowym poziomie - zdjęcie
Czytaj artykuł

EBS - bezpieczeństwo na światowym poziomie

Dziennik "Rzeczpospolita" zwrócił się do EBS jako do innowacyjnej, rozwijajacej się firmy z prośbą o wywiad. Zaprazsamy do lektury rozmowy z Krzysztofem Stalewskim, prezesem zarządu firmy EBS Sp. z o. o.

ShowDay E-SYSTEM - tradycyjne CCTV kontra monitoring IP - zdjęcie
Czytaj artykuł

ShowDay E-SYSTEM - tradycyjne CCTV kontra monitoring IP

ShowDay E-SYSTEM z BCS i GeoCam - tradycyjne CCTV kontra monitoring IP to ciekawe w formie, bezpłatne szkolenie organizowane przez firmę E-SYSTEM z Wolbromia.

Biometria stosowana, czyli zamki na odcisk palca w drzwiach CAL - zdjęcie
Czytaj artykuł

Biometria stosowana, czyli zamki na odcisk palca w drzwiach CAL

Zamki biometryczne to wyspecjalizowane rozwiązanie, które, używane dawniej głównie w celu zabezpieczenia dostępu do pomieszczeń chronionych, w ostatnich latach znalazło zastosowanie również w budownictwie mieszkaniowym. We współpracy z firmą iComfort do swojej oferty drzwi drewnianych zewnętrznych wprowadził je wraz z początkiem tego roku Zakład Stolarki Budowlanej CAL, po raz pierwszy prezentując wyposażone w nie drzwi na targach Budma 2012. Informacji na temat działania tego rodzaju zamków udzielił Czesław Suski, ekspert z firmy CAL.


Najpopularniejsze tagi