Artykuły - Wiadomości


 
Wydajność prądowa zasilacza - zdjęcie

Wydajność prądowa zasilacza

05-12-2022

Wydajność prądowa zasilacza to maksymalny prąd, jaki powinien dostarczać zasilacz podłączony do obciążenia, zachowując wszystkie parametry zawarte w nocie katalogowej (napięcie wyjściowe, moc itp.) i pracując w zgodnych ze specyfikacją warunkach środowiskowych (temperatura, wilgotność itp.).

Czytaj więcej

 
Czy warto inwestować w alarm i monitoring w nowym domu? - zdjęcie

Czy warto inwestować w alarm i monitoring w nowym domu?

01-12-2022

Bezpieczeństwo to uczucie bezcenne, którego nie da się kupić.

Czytaj więcej

 
Wartość AWG - zdjęcie

Wartość AWG

01-12-2022

AWG (American Wire Gauge) – amerykański ujednolicony systemem miar porządkujący wielkości średnic lub pól przekroju poprzecznego przewodów.

Czytaj więcej

 
Czas na drugą edycję Targów POLSECURE - zdjęcie

Czas na drugą edycję Targów POLSECURE

25-11-2022

Debiut wystawy poświęconej bezpieczeństwu publicznemu gwarantowanemu przez służby mundurowe był niezwykle udany. Kolejna edycja Międzynarodowych Targów POLSECURE odbędzie się w Targach Kielce w kwietniu 2023 roku.

Czytaj więcej

 
Typy włókien światłowodowych - zdjęcie

Typy włókien światłowodowych

24-11-2022

Ze względu na kształt rdzenia światłowody można podzielić na płaskie – wśród których można wyróżnić paskowe i dwójłomne (kształtowe), oraz cylindryczne.

Czytaj więcej

 
Tłumienność przewodu na odcinku 100m - zdjęcie

Tłumienność przewodu na odcinku 100m

24-11-2022

Najczęściej stosowanym kablem antenowym jest kabel koncentryczny. Jest on także nazywany „koncentrykiem” lub kablem współosiowym – ze względu na jego strukturę.

Czytaj więcej

 
Axis wprowadza funkcję time in area w Axis Object Analytics - zdjęcie

Axis wprowadza funkcję time in area w Axis Object Analytics

21-11-2022

Axis Communications informuje o premierze funkcji time in area*, w wersji beta, dostępnej w ramach najnowszego wydania AXIS Object Analytics.

Czytaj więcej

 
Bezpieczna przestrzeń z zaporami parkingowymi - zdjęcie

Bezpieczna przestrzeń z zaporami parkingowymi

14-11-2022

Osiedla mieszkalne, podziemne garaże, parkingi przy obiektach użyteczności publicznej czy też sklepach wielkopowierzchniowych – wszędzie tam, do regulowania ruchu i postoju pojazdów sprawdzają się zapory parkingowe.

Czytaj więcej

 
Tłumienie włókna światłowodowego - zdjęcie

Tłumienie włókna światłowodowego

11-11-2022

Tłumieniem nazywamy wszelkiego rodzaju zjawiska powodujące zmniejszenie mocy propagowanego sygnału, które jednocześnie nie mają wpływu na jego kształt.

Czytaj więcej

 
Przetwornik obrazu - zdjęcie

Przetwornik obrazu

10-11-2022

W zależności od rodzaju przetwornika, zasada działania może się różnić. Jednak wszędzie pełni tę samą funkcję – konwertuje strumień świetlny, wpadający przez obiektyw, na sygnał elektryczny, w którym zawarte są przede wszystkim informacje o jasności rejestrowanego obrazu. Wbrew pozorom rodzaj zastosowanego przetwornika ma ogromne znaczenie dla jakości obrazu wyjściowego.

Czytaj więcej

 

Wszystkich: 2077

Najpopularniejsze tagi
 
Klikając “Zgoda” akceptujesz zapisywanie wszystkich danych cookie na twoim urządzeniu. Kliknięcie “Odmowa” oznacza zapisywanie tylko danych niezbędnych do funkcjonowania strony. Więcej informacji o cookie w polityce prywatności.