Artykuły - Wiadomości


 
Axis Communications – nowa wersja AXIS People Counter. Więcej niż tylko zliczanie osób - zdjęcie

Axis Communications – nowa wersja AXIS People Counter. Więcej niż tylko zliczanie osób

28-07-2021

Aplikacja AXIS People Counterzostała stworzona do zliczania osób poruszających się po takich obiektach jak np. sklepy detaliczne, hotele, dworce kolejowe, lotniska czy budynki administracji publicznej. Jej funkcjonalność pozwala na jednoczesne liczenie osób poruszających się w różnych kierunkach, co dajenatychmiastowy dostęp do danych dotyczących trendów odwiedzin oraz natężenia ruchu w określonych strefach.

Czytaj więcej

 
SIUP vs. PSIM - o integracji systemu GEMOS - zdjęcie

SIUP vs. PSIM - o integracji systemu GEMOS

21-07-2021

System integrujący urządzenia przeciwpożarowe (SIUP) przeznaczony jest do monitoringu i sterowania urządzeniami przeciwpożarowymi.

Czytaj więcej

 
AXIS wprowadza kamerę PTZ z cyberzabezpieczeniami - rozdzielczosc 4K / 20x zoom - zdjęcie

AXIS wprowadza kamerę PTZ z cyberzabezpieczeniami - rozdzielczosc 4K / 20x zoom

16-07-2021

Axis Communications wprowadza kamerę AXIS Q6078-E PTZ, oferującą wyjątkowo wysoką jakość obrazu dzięki rozdzielczości UHD 4K i 20-krotnemu zoomowi optycznemu. Urządzenie zapewnia znakomity widok ogólny oraz poziom odwzorowania szczegółów z wyraźnymi, ostrymi kolorami.

Czytaj więcej

 
Inteligentne wizjery do drzwi - moda czy wygoda? - zdjęcie

Inteligentne wizjery do drzwi - moda czy wygoda?

14-07-2021

Jeszcze w XIX wieku funkcję dzwonków pełniły kołatki. Z czasem zastąpiły je tradycyjne dzwonki oraz tzw. judasz. Dziś coraz częściej w mieszkaniach oraz domach możemy spotkać inteligentne wizjery drzwiowe. Czy warto zainwestować w takie rozwiązanie?

Czytaj więcej

 
FERMAX wprowadza na rynek swój nowy system DUOX PLUS - zdjęcie

FERMAX wprowadza na rynek swój nowy system DUOX PLUS

14-07-2021

FERMAX wprowadził na rynek system DUOX PLUS, ewolucję w pełni cyfrowego 2-przewodowego systemu DUOX, który oferuje znacznie więcej zarówno klientom firmy, jak i końcowym użytkownikom produktów.

Czytaj więcej

 
Łatwiejszy dozór pojazdów – dwa nowe zestawy monitoringu od Axis - zdjęcie

Łatwiejszy dozór pojazdów – dwa nowe zestawy monitoringu od Axis

09-07-2021

Axis Communications wprowadziło właśnie na rynek dwa kompleksowe zestawy do monitoringu pojazdów, obejmujące kamery i oprogramowanie.

Czytaj więcej

 
Jak zapewnić bezpieczeństwo w mieście? O systemach audio w smart city - zdjęcie

Jak zapewnić bezpieczeństwo w mieście? O systemach audio w smart city

07-07-2021

Dyskusje na temat bezpieczeństwa w miastach często skupiają się głównie na aspektach związanych z zastosowaniem inteligentnych systemów monitoringu.

Czytaj więcej

 
19 SPIN – Spotkanie Projektantów Instalacji Niskoprądowych – powrót do wydarzenia stacjonarnego! - zdjęcie

19 SPIN – Spotkanie Projektantów Instalacji Niskoprądowych – powrót do wydarzenia stacjonarnego!

06-07-2021

Spotkanie Projektantów Instalacji Niskoprądowych to wydarzenie, organizowane od 19 lat przez firmę Lockus, mające na celu tworzenie warunków sprzyjających wymianie wiedzy i kontaktów pomiędzy projektantami, dystrybutorami i ekspertami branżowymi.

Czytaj więcej

 
„Palący” problem. Jak skutecznie gasić pożary w obiektach przemysłowych. Ppoż. zakładów produkcyjnych – 191 sekund do fazy niekontrolowanej - zdjęcie

„Palący” problem. Jak skutecznie gasić pożary w obiektach przemysłowych. Ppoż. zakładów produkcyjnych – 191 sekund do fazy niekontrolowanej

02-07-2021

W czerwcu w Koszalinie pożar kompleksu magazynowo-biurowego, gdzie znajdowały się opakowania plastikowe gaszono aż 4 dni, a straty wyniosły miliony zł. Z danych PSP wynika, że w 2020 r. w naszym kraju miało miejsce 3320 pożarów obiektów magazynowych i produkcyjnych (2327 - obiekty produkcyjne, 993 - magazyny). Testy pokazały, że w przypadku magazynu składującego piankę poliuretanową, pożar rozprzestrzenia się błyskawicznie. Po upływie 191 sekund przechodzi w fazę niekontrolowaną – następuje spalenie około 28,3 kg pianki. W celu poprawy szybkości i efektywności tłumienia ognia coraz częściej stosuje się tzw. pianę lekką czy też mgłę wysokociśnieniową.

Czytaj więcej

 
Kamery z ochroną przeciwwybuchową - odpowiedź na wyzwania branży przemysłowej - zdjęcie

Kamery z ochroną przeciwwybuchową - odpowiedź na wyzwania branży przemysłowej

02-07-2021

Surowe przepisy BHP oraz wymogi związane z regularną konserwacją maszyn wymuszają na przedsiębiorcach z branży przemysłowej poszukiwanie coraz lepszych rozwiązań usprawniających kontrolę procesów produkcji.

Czytaj więcej

 

Wszystkich: 1879

Najpopularniejsze tagi