Artykuły - Wiadomości


 
Targi SECUREX przełożone na 2021 - zdjęcie

Targi SECUREX przełożone na 2021

25-09-2020

Mając na uwadze najwyższą jakość biznesową wydarzeń organizowanych przez Grupę MTP, a także wsłuchując się w głosy wystawców, stowarzyszeń oraz pozostałych partnerów, z którymi współpracują Targi SECUREX, Zarząd Grupy MTP podjął decyzję o przełożeniu terminu Międzynarodowych Targów Zabezpieczeń SECUREX na 26-28 kwietnia 2021 r.

Czytaj więcej

 

Technologia deep learning w monitoringu wizyjnym – urządzenia na miarę 5G

14-09-2020

Technologie związane z nową generacją sieci komórkowych – 5G – otwierają zupełnie nowe możliwości w monitoringu wizyjnym.

Czytaj więcej

 
Bezpieczne targi Trwa Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego w Kielcach  - zdjęcie

Bezpieczne targi Trwa Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego w Kielcach

10-09-2020

To znamienne, że MSPO jest pierwszą w Europie wystawą branży zbrojeniowej zorganizowaną od czasu wystąpienia pandemii Covid – 19. Dowodzi to wyjątkowego znaczenia Salonu dla wszystkich mających na sercu bezpieczeństwo narodowe – napisał w liście do organizatorów i wystawców trwającego w Kielcach (8-10 września) Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego prezes Rady Ministrów Mateusz Morawiecki.

Czytaj więcej

 
Bezpieczeństwo w szkołach – czy pomóc może technologia? - zdjęcie

Bezpieczeństwo w szkołach – czy pomóc może technologia?

08-09-2020

Nastał wrzesień, a wraz z nim czas powrotu do szkół. Choć sektor edukacyjny od lat mierzył się z wieloma wyzwaniami związanymi z zapewnieniem bezpieczeństwa uczniów, w tym roku jest ich znacznie więcej.

Czytaj więcej

 
Jak działają alarmy bezprzewodowe? - zdjęcie

Jak działają alarmy bezprzewodowe?

04-09-2020

Alarmy bezprzewodowe, identycznie jak mnóstwo różnych rozwiązań niewymagających okablowania, jeszcze parę lat temu kojarzone były z dużymi cenami elementów oraz niższą solidnością. Takie powiązania były efektem promocji technik bezprzewodowych w naszych domach, używanych w szczególności do udzielania połączenia z internetem. Swoje sieci bezprzewodowe były wolniejsze, potrafiły kończyć połączenie, natomiast do tego sprzęt był znacznie droższy

Czytaj więcej

 
Patriot po raz pierwszy w Targach Kielce! - zdjęcie

Patriot po raz pierwszy w Targach Kielce!

02-09-2020

Podczas tegorocznego Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego wojsko amerykańskie zaprezentuje system rakietowy Patriot. Chociaż wystawa w roku pandemii może być mniej okazała niż zazwyczaj nie zabraknie ciekawych eksponatów czy biznesowych rozmów na najwyższym szczeblu. Integralną częścią MSPO 2020 będzie Brytyjska Wystawa Narodowa. Partnerem Strategicznym targów jest Polska Grupa Zbrojeniowa. Po raz kolejny Salon został objęty Honorowym Patronatem Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej Andrzeja Dudy.

Czytaj więcej

 
Nowe kamery Axis do dozoru pokładowego - zdjęcie

Nowe kamery Axis do dozoru pokładowego

02-09-2020

Axis Communications właśnie wprowadziło na rynek dwa nowe modele kamer kopułkowych z serii AXIS P39.

Czytaj więcej

 
Bezpieczny pożarowo szkieletowy dom drewniany. Eksperyment pożarowy w skali rzeczywistej budynku wielokondygnacyjnego - zdjęcie

Bezpieczny pożarowo szkieletowy dom drewniany. Eksperyment pożarowy w skali rzeczywistej budynku wielokondygnacyjnego

29-08-2020

Seria eksperymentów pożarowych przeprowadzona w dniach 25-27 sierpnia 2020 roku w liczącym ponad 110 m2 domu wyposażonym w takie same instalacje jakie znajdują się w zwykłym budynku mieszkalnym ma pomóc opracować nowe przepisy przeciwpożarowe dla budynków o konstrukcji drewnianej.

Czytaj więcej

 
Nowa strona D+H Polska - zdjęcie

Nowa strona D+H Polska

28-08-2020

D+H Polska uruchomiło nową, odświeżoną wersję swojej strony firmowej www.dhpolska.pl. Zmieniła się przede wszystkim szata graficzna, ale w pewnym zakresie również funkcjonalność strony. Przejrzysta struktura menu, kompletne informacje na temat produktów i rozwiązań, możliwość pobrania aktualnych certyfikatów i dokumentacji technicznej, dostęp do obszernej bazy filmów instruktażowych, a wszystko to w wersji desktopowej i mobilnej tak, aby można było korzystać ze strony D+H w różnych warunkach – od biurowych po plac budowy.

Czytaj więcej

 
Skuteczny sposób na parkingowe bolączki w smart city. O tym, jak technologia może pomóc rozwiązać problemy miast - zdjęcie

Skuteczny sposób na parkingowe bolączki w smart city. O tym, jak technologia może pomóc rozwiązać problemy miast

25-08-2020

Według danych GUS, po Polsce porusza się już blisko 25 mln aut osobowych.

Czytaj więcej

 

Wszystkich: 1782

Najpopularniejsze tagi