Artykuły - Wiadomości


 
Siłownik jak czapka-niewidka? Niewidoczny napęd do bramy - zdjęcie

Siłownik jak czapka-niewidka? Niewidoczny napęd do bramy

14-10-2021

Komfort, bezpieczeństwo, innowacyjność – za pomocą tych trzech skojarzeń można zdefiniować hasło: smart home. Nic więc dziwnego, że inteligentne systemy zarządzania domem cieszą się dużą popularnością, dobrze odpowiadają bowiem na potrzeby współczesnych odbiorców. Co więcej, zaawansowane technologie coraz częściej wyróżniają się dyskretną konstrukcją. Niewidoczne dla naszych oczu mogą być nawet siłowniki do bram, dzięki którym zyskamy estetyczny, w pełni zautomatyzowany wjazd na posesję. Dziś o nich właśnie słów kilka.

Czytaj więcej

 
Na co warto zwrócić uwagę podczas wyboru kamery do ochrony domu? - zdjęcie

Na co warto zwrócić uwagę podczas wyboru kamery do ochrony domu?

14-10-2021

Rynek nieruchomości jest bardzo różnorodny. Dostępne są m.in. mieszkania, domy jednorodzinne, bliźniaki czy szeregówki. Łączy je to, że warto zainwestować w odpowiedni monitoring, aby czuć się bezpiecznie. Jakie czynniki są najważniejsze przy wyborze odpowiednich kamer?

Czytaj więcej

 
Axis wprowadza na rynek ósmą generację procesora ARTPEC oraz ulepszoną wersję aplikacji ACAP - zdjęcie

Axis wprowadza na rynek ósmą generację procesora ARTPEC oraz ulepszoną wersję aplikacji ACAP

14-10-2021

Najnowsza generacja specjalistycznego procesora SoC (system-on-chip) przeznaczonego do sieciowych systemów wizyjnych – ARPTEC-8 – stworzona została z myślą o obsłudze aplikacji do analiz brzegowych, opartych na głębokim uczeniu.

Czytaj więcej

 
Szkolenia na sprzęt INTEGRA 128 WRL - zdjęcie

Szkolenia na sprzęt INTEGRA 128 WRL

13-10-2021

Firma RAMAR w Warszawie, przedstawiciel Firmy “SATEL” z Gdańska zaprasza Instalatorów, Projektantów i Handlowców systemów alarmowych na szkolenie w zakresie poznania urządzeń produkowanych przez firmę “SATEL”.

Czytaj więcej

 
Axis Communications wprowadza własne kamery z ochroną przeciwwybuchową z międzynarodowymi certyfikatami - zdjęcie

Axis Communications wprowadza własne kamery z ochroną przeciwwybuchową z międzynarodowymi certyfikatami

11-10-2021

Axis Communications, lider rynku sieciowych systemów wizyjnych, wprowadza na rynek dwa nowe modele kamer z ochroną przeciwwybuchową. Urządzenia wyposażone zostały w funkcję automatycznego uruchamiania alarmu w przypadku wykrycia ognia lub dymu.

Czytaj więcej

 
Podsumowanie stacjonarnej edycji Spotkania Projektantów Instalacji Niskoprądowych! - zdjęcie

Podsumowanie stacjonarnej edycji Spotkania Projektantów Instalacji Niskoprądowych!

08-10-2021

Za nami wyjątkowa, bo długo wyczekiwana 19 edycja SPIN. Podczas 2-dniowej konferencji 21 prelegentów, reprezentantów producentów, dystrybutorów i ekspertów branżowych, zaprezentowało swoje rozwiązania w trakcie 17 prelekcji. W wydarzeniu wzięło udział ponad 200 osób, a w strefie wystawienniczej swoje produkty zaprezentowały 22 firmy. Tak, w wielkim skrócie można podsumować stacjonarną edycję Spotkania Projektantów Instalacji Niskoprądowych – 19 SPIN, która odbyła się w dniach 29-30 września w Centrum Konferencyjno  - Wypoczynkowym Pałac i Folwark Łochów.

Czytaj więcej

 
Najczęstsze cyberzagrożenia dla systemu monitoringu - zdjęcie

Najczęstsze cyberzagrożenia dla systemu monitoringu

07-10-2021

Podstawowymi elementami, które należy chronić w każdym systemie IT są poufność, integralność i dostępność. Każdą sytuacja, która niekorzystnie wpływa na którykolwiek z tych czynników, trzeba traktować jako incydent, który może wpłynąć na bezpieczeństwo cybernetyczne systemu. Przyjrzyjmy się najczęstszym zagrożeniom i słabym punktom, które sprzyjają naruszeniom.

Czytaj więcej

 
Nowoczesne metody zabezpieczania bram przemysłowych - zdjęcie

Nowoczesne metody zabezpieczania bram przemysłowych

05-10-2021

Bramy przemysłowe są stosowane w fabrykach, zakładach przemysłowych czy dużych przedsiębiorstwach.

Czytaj więcej

 
Nowe funkcje aplikacji AXIS Perimeter Defender - zdjęcie

Nowe funkcje aplikacji AXIS Perimeter Defender

01-10-2021

Zaktualizowana wersja AXIS Perimeter Defender – brzegowej aplikacji analitycznej do detekcji wtargnięć w systemach ochrony obwodowej – umożliwia rozpoznawanie ludzi i pojazdów z wykorzystaniem mechanizmów sztucznej inteligencji (AI).

Czytaj więcej

 
Ustawa licznikowa wzbudza entuzjazm Polaków wobec inteligentnych rozwiązań - zdjęcie

Ustawa licznikowa wzbudza entuzjazm Polaków wobec inteligentnych rozwiązań

30-09-2021

Odbiorcy energii elektrycznej mogą już korzystać z inteligentnych liczników. Obowiązująca ustawa przewiduje, że nowoczesne rozwiązanie do 2028 roku będzie dostępne już u 80% odbiorców.Nowe przepisy umożliwią korzystanie z funkcji inteligentnych liczników ze zdalnym odczytem (LZO). To duży przeskok technologiczny w stosunku do stosowanych dotychczas sposobów pomiaru poboru energii. Co o tych rozwiązaniach myślą Polacy?

Czytaj więcej

 

Wszystkich: 1906

Najpopularniejsze tagi