Alkam SecurityAlkam Security

Artykuł Dodaj artykuł

Bosch Security Systems i Sony ogłaszają współpracę w dziedzinie dozoru wizyjnego

18-11-2016, 00:00

  • Obydwie spółki będą w przyszłości ściśle współpracować przy opracowywaniu rozwiązań w dziedzinie dozoru wizyjnego
  • Klienci obu spółek skorzystają na połączeniu kompetencji Sony w zakresie doskonałej jakości obrazu z kompetencjami Bosch w zakresie analizy wideo oraz wydajnej transmisji danych
  • Organizacja dystrybucji i marketingu spółki Bosch Security Systems będzie w przyszłości obsługiwać wszystkich klientów branży wideo Sony na świecie z wyjątkiem klientów w Japonii

Bosch Security Systems i Sony Corporation podpisały umowę o partnerstwie. Obejmuje ono współpracę przy tworzeniu innowacyjnych produktów i rozwiązań w dziedzinie dozoru wizyjnego dla zastosowań związanych z bezpieczeństwem.

Od początku 2017 roku obie spółki planują połączyć swoje kompetencje technologiczne, aby wspólnie pracować nad nowymi standardami rejestracji obrazu w wysokiej rozdzielczości, także w warunkach słabego oświetlenia. W ramach ogłoszonego partnerstwa klienci branży wideo Sony – z wyjątkiem klientów w Japonii – będą obsługiwani przez organizację dystrybucji i marketingu spółki Bosch Security Systems. Współpraca partnerska między spółkami wymaga uzyskania zgody odpowiednich urzędów antymonopolowych.

Wkładem Sony w planowaną współpracę będą wiodące kompetencje w dziedzinie jakości obrazu wideo. Bosch wniesie swój know-how w dziedzinie innowacyjnych technologii wydajnej transmisji, ekonomicznego wykorzystania pojemności nośników danych oraz analizy wideo, która, jako standardowa funkcja, jest zintegrowana w kamerach i umożliwia szybką i łatwą interpretację danych wideo.

„Partnerstwo to zrewolucjonizuje branżę dozoru wizyjnego dzięki fuzji know-how i atutów dwóch wiodących w tym segmencie przedsiębiorstw. Klienci skorzystają na wyjątkowej jakości obrazu, jaką oferuje Sony, np. rozwiązaniach 4K w połączeniu z efektywnym zarządzaniem prędkością transmisji oraz analizą wideo oferowaną przez Bosch” – powiedział Toru Katsumoto, zastępca prezesa działu Imaging Products and Solutions i prezes sektora Professional Products Group w spółce Sony Corporation.

„To wyjątkowe partnerstwo przyczyni się także do zrealizowania wizji Bosch w obszarze Internetu rzeczy. Kamery wideo, a w szczególności rejestrowane przez nie dane odgrywają ważną rolę w dalszym rozwoju Internetu rzeczy. Kamery wideo można w pewnym sensie nazwać oczami Internetu rzeczy” – powiedział Gert van Iperen, prezes działu branżowego Bosch Security Systems.

Klienci branży dozoru wizyjnego Sony będą w przyszłości obsługiwani przez dedykowany Sony zespół ds. dystrybucji i marketingu w ramach organizacji Bosch Security Systems. Bosch zajmie się dystrybucją, wsparciem technicznym, obsługą klienta oraz szkoleniami prowadzonymi w różnych językach w ponad 50 krajach świata. „Globalna organizacja Bosch Security Systems i dedykowany Sony zespół ds. dystrybucji i marketingu będą wspierać klientów branży dozoru wizyjnego Sony, oferując im merytoryczne wsparcie i najwyższej jakości serwis, co przyczyni się do dalszego wzrostu” – wyjaśnił van Iperen. Spółka Sony będzie w dalszym ciągu odpowiadać za rozwój i produkcję wyrobów dystrybuowanych pod marką Sony.

Źródło: Robert Bosch Sp. z o.o. Dział Security and Safety Systems

Artykuł został dodany przez firmę

Robert Bosch Sp. z o.o. Dział Security and Safety Systems

Naszym celem jest ochrona życia, budynków, mienia. Nasza oferta produktowa obejmuje systemy dozoru wizyjnego, sygnalizacji włamania i napadu, sygnalizacji pożarów i ewakuacji głosowej, a także rozwiązania do kontroli dostępu i zarządzania.

Zapoznaj się z ofertą firmy


Inne publikacje firmy


Podobne artykuły