Artykuł Dodaj artykuł

Bosch Security Systems monitoruje Wrocław

Na całym świecie duże miasta bez systemów monitoringu są już rzadkością.

Od 2009 roku teren starego miasta obejmuje nowoczesny system monitoringu Bosch Security Systems
Od 2009 roku teren starego miasta obejmuje nowoczesny system monitoringu Bosch Security Systems, który wspiera Policję i inne służby w zapewnieniu bezpieczeństwa.
Fot. Bosch

Na całym świecie duże miasta bez systemów monitoringu są już rzadkością. Kamery pomagają wykryć sprawców wypadków drogowych, uczestników bójek, złodziei i osoby pozostawiające podejrzane przedmioty. Są szczególnie ważne przy imprezach masowych, dlatego Mistrzostwa Europy w Piłce Nożnej Euro 2012 stały się okazją do rozbudowania systemu monitoringu we Wrocławiu.

Wrocław, jako jeden z gospodarzy piłkarskich mistrzostw Europy, przygotowania do zawodów rozpoczął już długo przed ich rozpoczęciem. Liczba mieszkańców Wrocławia wynosi około 650 000. Miasto odwiedzają liczni turyści, atrakcyjny rynek pracy przyciąga wielu pracowników, a uczelnie rzesze studentów, więc liczba przebywających na co dzień we Wrocławiu osób jest znacznie większa. Z tego względu koniecznym elementem dbania o bezpieczeństwo miasta jest jego monitoring, który pozwala zapanować nad zdarzeniami w miejscach o znacznym natężeniu ruchu.

Od 2009 roku teren starego miasta, z wyjątkiem rynku, obejmuje nowoczesny systemem monitoringu Bosch Security Systems, który wspiera Policję i inne służby w zapewnieniu bezpieczeństwa. Efektywna współpraca pomiędzy operatorami systemu a patrolami w terenie umożliwia zapobieganie wielu niepożądanym zdarzeniom. Wysokiej jakości rejestracja obrazów ułatwia identyfikację sprawców i zapewnia jednocześnie materiały dowodowe w ewentualnych sprawach karnych.

Władze miasta spodziewały się, że w czasie Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej EURO 2012 Wrocław będzie przeżywać prawdziwe oblężenie. Między innymi dlatego zdecydowały się na zwiększenie objętego monitoringiem obszaru. Od marca do dotychczas obserwowanego terenu dodano jeszcze rynek, na którym powstała strefa kibica oraz wyspę Ostrów Tumski, czyli najstarszą dzielnicę.

W ramach tegorocznej rozbudowy systemu monitoringu uruchomiono kilkanaście punktów kamerowych, stałopozycyjnych i obrotowych, bazujących na sprzęcie Bosch Security Systems. Urządzenia wyposażone w enkodery sieciowe zapewniają transmisję sygnałów wysokiej jakości bazującą na standardowej infrastrukturze IT. Zaawansowany system zarządzania i rejestracji obrazów firmy Bosch zapewnia obsługę nowych urządzeń w sposób spójny z kamerami zamontowanymi we wcześniejszych etapach.

Cały system obejmuje teraz około 50 punktów kamerowych. Jego operatorzy mają do dyspozycji wielomonitorowe stanowiska operacyjne zapewniające komfortowy dostęp do podglądu live, przeglądania nagrań i sterowania kamerami wideo.

Ogromną zaletą systemu monitoringu firmy Bosch jest możliwość jego elastycznej rozbudowy w dowolnym momencie w przyszłości, więc Wrocław będzie mógł z powodzeniem wspomagać się nim przy organizacji jeszcze wielu masowych imprez i to w różnych częściach miasta.

Artykuł został dodany przez firmę

Bosch Security and Safety Systems

Naszym celem jest ochrona życia, budynków, mienia. Nasza oferta produktowa obejmuje systemy dozoru wizyjnego, sygnalizacji włamania i napadu, sygnalizacji pożarów i ewakuacji głosowej, a także rozwiązania do kontroli dostępu i zarządzania.

Zapoznaj się z ofertą firmy


Inne publikacje firmy


Podobne artykuły