Alkam SecurityAlkam Security

Artykuł Dodaj artykuł

Warsztaty projektowe Bosch Security Systems na Stadionie Narodowym

08-11-2012, 00:00

Instalacje DSO i SAP na Stadionie - od projektu do realizacji

25 października na Stadionie Narodowym w Warszawie odbyły się warsztaty projektowe, w których uczestniczyli projektanci systemów bezpieczeństwa z całej Polski. Organizatorem spotkania był Bosch Security Systems, który dostarczył na ten obiekt dwa najważniejsze systemy związane z bezpieczeństwem stadionu - dźwiękowy system ostrzegawczy (DSO) i system sygnalizacji pożaru (SAP).

Warsztaty projektowe Bosch
Fot. Bosch

Stadion Narodowy w Warszawie jest największym obiektem sportowym wybudowanym na EURO 2012. Bosch dostarczył na stadion ponad 7000 głośników do dźwiękowego systemu ostrzegawczego. Stworzył także największy na obiekcie sportowym w Polsce i Europie system sygnalizacji pożaru. System składa się z ponad 10 000 elementów podłączonych do 14 central pożarowych umiejscowionych w różnych punktach stadionu i stanowiącymi jedną sieć bezpieczeństwa.

Podczas całodniowych warsztatów projektowych eksperci z Bosch Security Systems podzielili się z uczestnikami swoimi doświadczeniami zdobytymi podczas projektowania i realizacji systemów alarmu pożarowego (SAP) oraz nagłośnienia ewakuacyjnego (DSO) na Stadionie Narodowym.

Fot. Bosch

Zaproszony ekspert z firmy Merawex, pan Dariusz Cygankiewicz, wygłosił prezentację na temat systemów zasilania stosowanych w instalacjach ochrony pożarowej.

Gościem specjalnym warsztatów był pan Stanisław Krzyżanowski z Narodowego Centrum Sportu, który opowiedział o wyzwaniach, z którymi musieli zmierzyć się wykonawcy Stadionu Narodowego. Uczestnicy z uwagą wysłuchali kilku ciekawostek związanych z użytkowaniem systemów bezpieczeństwa na tym prestiżowym obiekcie.

Po części merytorycznej warsztatów uczestnicy wybrali się na wycieczkę po najciekawszych zakątkach Stadionu. Przewodnik oprowadził projektantów po miejscach, do których kibice normalnie nie mają wstępu, takich jak loże VIP czy szatnie zawodników.

Źródło: Robert Bosch Sp. z o.o. Dział Security and Safety Systems

Artykuł został dodany przez firmę

Robert Bosch Sp. z o.o. Dział Security and Safety Systems

Naszym celem jest ochrona życia, budynków, mienia. Nasza oferta produktowa obejmuje systemy dozoru wizyjnego, sygnalizacji włamania i napadu, sygnalizacji pożarów i ewakuacji głosowej, a także rozwiązania do kontroli dostępu i zarządzania.

Zapoznaj się z ofertą firmy


Inne publikacje firmy


Podobne artykuły