Artykuł Dodaj artykuł

BSH Sprzęt Gospodarstwa Domowego stawia na bezpieczeństwo swoich obiektów z rozwiązaniami Bosch Building Technologies

Od kilku lat dział Bosch Building Technologies dostarcza kompleksowe rozwiązania bezpieczeństwa technicznego zarówno do nowych, jak i modernizowanych obiektów BSH w Polsce.

Od kilku lat dział Bosch Building Technologies dostarcza kompleksowe rozwiązania bezpieczeństwa technicznego zarówno do nowych, jak i modernizowanych obiektów BSH w Polsce. W systemy zabezpieczeń Bosch wyposażone są fabryki, centra logistyczne, biurowce, laboratoria oraz salony ekspozycyjne sprzętu AGD.

Fabryki BSH we Wrocławiu fot. BoschFabryki BSH we Wrocławiu
fot. Bosch

W obiektach tych znajdują się całościowe systemy safety i security marki Bosch takie jak: monitoring wizyjny, sygnalizacja wystąpienia pożaru, system alarmowy na wypadek włamania, kontrola dostępu do pomieszczeń za pomocą kart zbliżeniowych, nagłośnienie do celów komercyjnych i ewakuacyjnych. Instalacje te są połączone za pomocą platformy zarządzania bezpieczeństwem obiektowym Bosch Building Integration System.

W ramach rozwijania działalności BSH, ważnym elementem było zapewnienie bezpieczeństwa pracowników i obiektów, co biorąc pod uwagę specyfikę branży przemysłowej, wymagało indywidualnego podejścia ze strony Bosch Building Technologies. Każda z lokalizacji w Łodzi, Wrocławiu i Rzeszowie miała inne warunki otoczenia oraz wymagania, co do zastosowanych rozwiązań. Duża kubatura obiektów, ruchome suwnice zamontowane przy suficie wykorzystywane w procesie produkcji, wilgoć, kurz – to jedne z wielu specyficznych parametrów jakie należało wziąć pod uwagę przy wyposażaniu obiektów w systemy zabezpieczeń.

Przykładem sprostania właśnie takim wyzwaniom, chociażby w zakresie ochrony przeciwpożarowej, było zastosowanie w halach produkcyjnych systemu zasysaniu dymu umożliwiającego skuteczniejszą i szybszą detekcję dymu i ognia.

W przypadku centrów logistycznych BSH, ważnym aspektem było pokrycie kamerami wszystkich kluczowych miejsc, zwłaszcza w dokach załadowczych. Kluczowe było uzyskanie wysokiego poziomu szczegółowości obrazu z kamer, aby monitorować liczbę produktów ładowanych na ciężarówki lub do wagonów. Obraz z kamer jest również wykorzystywany do identyfikacji kodów na opakowaniach produktów. Ale nie tylko. Kamery zainstalowane wzdłuż linii produkcyjnej monitorują proces produkcji i alarmują o wszelkich wykrytych nieprawidłowościach w pracy maszyn. Z kolei za weryfikację wszelkich zdarzeń odpowiadają kamery panoramiczne 360° typu „rybie oko”, które idealnie sprawdzają się w fabrykach i centrach logistycznych.

We wszystkich lokalizacjach BSH w Polsce zainstalowano łącznie 1500 kamer, 700 czytników kontroli dostępu i 2500 czujek dymu.

Aktualnie zainstalowane rozwiązania zostały przygotowane do dużo bardziej złożonej integracji w przyszłości.

Artykuł został dodany przez firmę

Bosch Security and Safety Systems

Naszym celem jest ochrona życia, budynków, mienia. Nasza oferta produktowa obejmuje systemy dozoru wizyjnego, sygnalizacji włamania i napadu, sygnalizacji pożarów i ewakuacji głosowej, a także rozwiązania do kontroli dostępu i zarządzania.

Zapoznaj się z ofertą firmy


Inne publikacje firmy


Podobne artykuły