Alkam SecurityAlkam Security

Artykuł Dodaj artykuł

Wypowiedź eksperta w zakresie bezpieczeństwa, porządku publicznego i systemów zabezpieczeń Axis Communications

Wydarzenia takie jak ostania wizyta Prezydenta Stanów Zjednoczonych w Warszawie czy szczyt G20 w Hamburgu to ogromne wyzwania dla służb odpowiedzialnych za zapewnienie bezpieczeństwa.

Logo Axis Communications

Wydarzenia takie jak ostania wizyta Prezydenta Stanów Zjednoczonych w Warszawie czy szczyt G20 w Hamburgu to ogromne wyzwania dla służb odpowiedzialnych za zapewnienie bezpieczeństwa. Każdorazowo to gigantyczne przedsięwzięcie, które poprzedzają tygodnie, a nawet miesiące, ciężkiej pracy i planowania. Odpowiednie służby muszą nie tylko zidentyfikować potencjalne zagrożenia, ale też zneutralizować je na długo przed samą godziną zero. 

Jakub Kozak Ekspert w zakresie bezpieczeństwa, porządku publicznego  i systemów zabezpieczeń Axis Communications
Jakub Kozak
Ekspert w zakresie bezpieczeństwa, porządku publicznego  i systemów zabezpieczeń
Axis Communications

W swych działaniach korzystają z różnych technik operacyjnych, w tym z wszelkich dostępnych w danej sytuacji technologii. Wsparciem służą im między innymi kamery monitoringu miejskiego, a także te zainstalowane w instytucjach czy firmach, które na czas wydarzenia są często „użyczane” służbom. Mogą one nie tylko pomóc dostrzec operatorom niepokojące zachowania czy zagrożenia, ale także, jeśli  posiadają odpowiednie funkcjonalności, np. alarmowanie o pozostawionych przedmiotach czy o naruszeniu zamkniętej strefy, mogą same aktywować alarm i zasygnalizować niebezpieczeństwo. Dzisiejsza technika i rozwiązania wykorzystywane w sieciowym dozorze wizyjnym dają służbom nowe możliwości w przeciwdziałaniu różnym zagrożeniom – choć należy pamiętać, że ostateczna decyzja o podniesieniu alarmu lub interwencji zawsze należy do wyszkolonych agentów ochrony.

Artykuł został dodany przez firmę

Axis Communications Poland Sp. z o.o.

Axis jest liderem na rynku sieciowych systemów wizyjnych. Oferuje produkty i rozwiązania z zakresu kamer IP, enkoderów, akcesoriów oraz oprogramowania do rejestracji przeznaczone do profesjonalnych instalacji.

Zapoznaj się z ofertą firmy


Inne publikacje firmy


Podobne artykuły