Artykuł Dodaj artykuł

Innowacyjna kamera kopułkowa PTZ HDTV od Axis

Na rynek wchodzi AXIS P5414-E - pierwsza z nowej linii kopułkowych kamer sieciowych PTZ dedykowanych do pracy na zewnątrz, z inteligentnym, bezpośrednim systemem napędowym nachylenia i obrotu o niezrównanej wytrzymałości mechanicznej.

Na rynek wchodzi AXIS P5414-E - pierwsza z nowej linii kopułkowych kamer sieciowych PTZ dedykowanych do pracy na zewnątrz, z inteligentnym, bezpośrednim systemem napędowym nachylenia i obrotu o niezrównanej wytrzymałości mechanicznej. Urządzenie wytwarza obraz o rozdzielczości HDTV 720p, posiada 18-krotny zoom optyczny do zewnętrznego nadzoru wizyjnego. Kamera sprawdzi się idealnie w systemach monitoringów miejskich, ochronie obwodowej, na parkingach i dziedzińcach szkół.

AXIS P5414-E zawiera przełomowy, inteligentny system napędu PTZ, zbudowany z użyciem niewielkiej ilości ruchomych podzespołów. Urządzenie jest podłączone bezpośrednio do wału napędowego dwóch silników – jeden służy do obracania, a drugi do pochylania kamery. Ze względu na brak części mechanicznych takich jak pasy czy koła zębate AXIS P5414-E to bardzo trwały i wydajny system obrotu/pochylania, który zapewnia klientom niezawodne, nie wymagające częstych konserwacji kamery PTZ. Inna innowacja to wbudowany uchwyt ścienny, który eliminuje konieczność zakupu osobnego akcesorium montażowego. Zapewnia to nie tylko oszczędność, ale również prostotę i szybkość montażu.

„Około połowa wszystkich kamer PTZ jest montowana na ścianach, a AXIS P5414-E wprowadza na ten rynek unikalną funkcjonalność” - mówi Erik Frännlid, Dyrektor Zarządzający Produktami  Axis. "Rezultatem jest atrakcyjna cenowo, łatwa w instalacji bezobsługowa kamera PTZ o wysokiej wydajności i standardzie HDTV".

Kamera posiada wbudowaną osłonę przeciwsłoneczną z funkcją łatwego jej zdejmowania, możliwe jest również przemalowanie urządzenia w celu dopasowania do środowiska instalacyjnego. Pochyła forma osłony przeciwsłonecznej pomaga kamerze oprzeć się aktom wandalizmu, mającym na celu ściągnięcie jej w dół. Axis P5414-E posiada ukrytą puszkę, która obsługuje dwukierunkowe audio, gniazdo kart pamięci, cztery konfigurowalne wejścia/wyjścia do urządzeń zewnętrznych, oraz opcję używania zasilania 24 V DC lub Pover over Ethernet Plus (IEEE 802.3at). Urządzenie wspiera zaawansowaną funkcję strażnika (tzw. Advanced Gatekeeper), która umożliwia automatyczny obrót, pochylenie i zbliżenie do wyznaczonego położenia w przypadku wykrycia aktywności w nadzorowanym, predefiniowanym obszarze. Szczegóły na filmie.

Dzięki możliwości obrotu o 270° AXIS P5414-E może być zamontowana na rogu budynku z wykorzystaniem narożnych uchwytów montażowych, oferując szerokie pokrycie i wysokiej jakości zoom optyczny umożliwiający szczegółowy nadzór o rozdzielczości HDTV. Urządzenie będzie dostępne w lipcu 2013 roku za pośrednictwem kanałów dystrybucyjnych firmy Axis i będzie kosztować 1343 EURO.

Pozostałe funkcje AXIS P5414-E to:

• Wydajność HDTV 720p, zgodna ze standardem SMPTE 296M w zakresie rozdzielczości, poklatkowości, reprezentacji barw w HDTV i format 16:9. 18-krotny zoom z autofokusem, w połączeniu z rozdzielczością HDTV, daje przybliżone obrazy, które zapewniają nie tylko taki sam poziom szczegółowości jak 36-krotny zoom przy standardowej rozdzielczości kamery, ale również dodatkowe korzyści płynące z szerszego (16:9) pola widzenia.
• Wiele jednoczesnych, oddzielnie konfigurowalnych strumieni H.264 i Motion JPEG.
• Funkcja pracy w trybie dzień / noc, dzięki wyposażeniu w automatycznie zdejmowany filtr odcinający promieniowanie podczerwone. Umożliwia to przechwytywanie kolorowego obrazu w warunkach dziennych i uzyskanie wysokiej jakości obrazu czarno-białego w warunkach słabego oświetlenia.
• Inteligentne funkcje wideo, takie jak wykrywanie ruchu, Advanced Gatekeeper i wykrywanie dźwięku, jak również możliwość zwiększenia funkcjonalności przy wykorzystaniu dodatkowych aplikacji z AXIS Camera Application Platform.
• Kamera jest przygotowana do pracy na zewnątrz, gdyż jest zgodna z klasami ochrony IP66 oraz NEMA 4X. Urządzenie jest odporne na kurz, deszcz, śnieg i korozję.

AXIS P5414-E może współpracować z oprogramowaniem systemowym należącym do największej w branży bazy oprogramowania do zarządzania materiałem wizyjnym utworzonej w ramach Axis Application Development Partner Program, AXIS Camera Station i uzupełniającego AXIS Camera Companion. Kamera obsługuje również AXIS Video Hosting System i jest zgodna ONVIF co ułatwia integrację systemu kamer.

Zdjęcia i inne materiały dostępne na stronach:
www.axis.com/corporate/press/press_material.htm?key=p5414e http://www.axis.com/r/video-p5414e

Artykuł został dodany przez firmę

Axis Communications Poland Sp. z o.o.

Axis jest liderem na rynku sieciowych systemów wizyjnych. Oferuje produkty i rozwiązania z zakresu kamer IP, enkoderów, akcesoriów oraz oprogramowania do rejestracji przeznaczone do profesjonalnych instalacji.

Zapoznaj się z ofertą firmy


Inne publikacje firmy


Podobne artykuły