Artykuł Dodaj artykuł

RELACJA: Sukces pierwszej edycji Samsung STAR’13 - Security Technology Annual Review

19 marca 2013 na Stadionie Narodowym w Warszawie odbyła się pierwsza edycja konferencji Samsung STAR'13 Security Technology Annual Review.

19 marca 2013 na Stadionie Narodowym w Warszawie odbyła się pierwsza edycja konferencji Samsung STAR'13 Security Technology Annual Review.

Konferencja Samsung STAR'13 Security Technology Annual Review otworzyła cykl corocznych spotkań dedykowanych systemom zabezpieczeń elektronicznych. Na spotkanie przybyło blisko 200 uczestników, którzy dyskutowali zarówno o technologiach, potencjale prezentowanych rozwiązań oraz ich wykorzystaniu w coraz bardziej wymagających warunkach rynkowych.

Konferencja była doskonałą okazją do wymiany poglądów i doświadczeń z przedstawicielami branży. Sugestie potencjalnych użytkowników oraz wnioski firm opierających swoje projekty na naszych rozwiązaniach były szczególnie cenne. Nie bez znaczenia było również miejsce, w którym się spotkaliśmy- Stadion Narodowy w Warszawie – gdzie w systemie monitoringu obiektu wykorzystano podand 200 kamer sieciowych Samsung Techwin,  z czego ponad 50 to kamery PTZ-mówi Marcin Kucharski, Business Development Manager.

  
  

Dyskusje na temat technologii i możliwości rozwiązań Samsung Techwin toczyły się w gronie zarówno projektantów systemów zabezpieczeń, osób odpowiedzialnych za politykę bezpieczeństwa w firmach i instytucjach, jak i przedstawicieli firm świadczących kompleksową ochronę obiektów. Wśród uczestników konferencji byli przedstawiciele banków, instytucji publicznych, administracji państwowej, sektora przemysłowego, transportowego oraz firm integratorskich i ochroniarskich.

Firmę Samsung Techwin na konferencji reprezentowali:

• Steffen Koenig, General Manager, DACH & Eastern Europe
• Patrick Hong, Senior Technical Manager
• Peter Ainsworth, Senior Product Manager Europe
• Sung-Jae Lee, Senior Business Manager
• Pavol Matias, Assistant Technical Manager
oraz odpowiedzialni za rynek polski
• Marcin Kucharski, Business Development Manager
• Piotr Rogalewski, Pre-sales and Technical Manager.
 
Gościem specjalnym konferencji był Pan Maksymilian Majerski - ekspert Polskiej Izby Systemów Alarmowych, który poprowadził panel pt. „Informacje o aktualnych wymaganiach prawnych i normalizacyjnych dotyczących systemów dozorowych CCTV stosowanych w zabezpieczeniach”.

Wśród prelegentów konferencji reprezentujących Złotych Partnerów oraz Partnerów wydarzenia byli:

• Rafał Dujs, Dyrektor Zarządzający Security Solution Network Sp. z o.o.
• Damian Dopiera, Dyrektor Handlowy, C&C Partners Telecom
• Dawid Adamczyk, CCTV Product Manager, ADI Global Distribution
• Dobromir Maconko, B2B LFD Sales Manager, Samsung Electronics
• Aleksander M. Woronow, Konsultant Systemów Informatycznych w Softex Data SA
• Robert Nowak, Dyrektor Oddziału MKJ Sp. z o.o. Sp. k. w Warszawie
• Wojciech Jedliczka, Prezes Zarządu, 3V Sp. z o.o.
• Krzysztof Koperski, Członek zarządu ds. technicznych, Megavision Technology

Podczas konferencji miała również miejsce premierowa prezentacja najnowszych rozwiązań Samsung Techwin. Wśród przedstawionych produktów były:

Linia kamer z chipsetem WiseNet III, obejmująca modele kompaktowe SNB-6004 i SNB-6003, kopułkowe SND-6084, SND-6084R i SND-6083, kopułkowe wandaloodporne SNV-6004R oraz w obudowie typu bullet SNO-6004R. Zastosowany w kamerach przetwornik WiseNet III pozwala na generowanie obrazu Full HD (1080p) z prędkością 60kl/s lub podwójne strumieniowanie obrazu w rozdzielczości przy 30kl/s dla każdego strumienia. Dzięki technologii precyzyjnego sterowania przesłoną P-Iris, WiseNet III umożliwia, uzyskanie doskonałej głębi ostrości i rozdzielczości dla całego monitorowanego obszaru, nawet przy słabym oświetleniu. Ponadto kamery WiseNet III oferują wiele funkcji optymalizujących ich pracę w sieci (SmartCodec, detekcja twarzy, strumieniowanie obszarów, detekcja dźwięku, itp.) oraz podnoszących bezpieczeństwo systemu (szyfrowanie AES, autentykacja SSL i TSL, monitorowanie SMNP)

Linia rejestratorów typu 960H: modele SRD-1673D, SRD-1653D, SRD-873D.
Wszystkie trzy modele wspierają innowacyjną technologię 960H pozwlającą na pełne wykorzystanie jakości najnowszych kamer z przetwornikami CCD o efektywnej rozdzielczości 976x576 pixeli, umożliwiającjąc w ten sposób rejestrację obrazów z rozdzielczością powyżej 500TVL zgodnie z zapisami normy PN-EN 50132-7

Oprogramowanie SSM (Samsung Security Manager) będące bezpośrednim następcą oprogramowania Net-i Viewer. Platforma SSM pozwala na integrację w jeden spójny system różnych technologii z oferty Samsung Techwin: rejestratorów i kamer analogowych, kamer IP, rejestratorów sieciowych (NVR) oraz oprogramowania rejestrującego Net-i Ware. Dzięki intuicyjnemu interfejsowi użytkownika operator nie musi mieć wiedzy o tym, czy kamera, którą aktualnie obsługuje jest cyfrowa czy analogowa, ani do jakiego rejestratora jest podłączona. W znaczny sposób upraszcza to pracę personelu ochrony i poprawia jej efektywność. Architektura klient-serwer w połączeniu ze wparciem bazy danych Postgres SQL pozwala na uzyskanie doskonałego, kompleksowego rozwiązania hybrydowego o pełnej skalowalności. Oprogramowanie SSM dostępne jest bezpłatnie i bez żadnych restrykcji w zakresie licencji stanowiskowych.

Rozwiązania Samsung Techwin projektowane są tak, by zapewnić klientom maksymalne korzyści z ich inwestycji w system bezpieczeństwa. Premierowe rozwiązania zaprezentowane podczas konferencji dedykowane są do profesjonalnych zastosowań – m.in. w bankowości, logistyce, ochronie infrastruktury itd. Bardzo cieszy nas fakt, że w trakcie spotkania mogliśmy zaprezentować je tak szerokiemu gronu specjalistów - powiedział Piotr Rogalewski, Pre-sales and Technical Manager.

Zapraszamy na stronę internetową wydarzenia http://www.samsungstar.pl/.


Galeria:

galeria_164  

 

Galeria zdjęć do artykułu

Podobne artykuły