Artykuł Dodaj artykuł

Axis wprowadził wysokoklatkowe kamery sieciowe wychwytujące szybkie ruchy w jakości HD

Axis wprowadza na rynek stałopozycyjne kamery sieciowe AXIS Q1614 i AXIS Q1614-E pozwalające na identyfikację ludzi i obiektów w trudnych warunkach oświetleniowych. Ponadto oba wspomniane modele oferują również szereg nowoczesnych możliwości instalacyjnych.

Logo Axis CommunicationsAxis wprowadza na rynek stałopozycyjne kamery sieciowe AXIS Q1614 i AXIS Q1614-E pozwalające na identyfikację ludzi i obiektów w trudnych warunkach oświetleniowych. Ponadto oba wspomniane modele oferują również szereg nowoczesnych możliwości instalacyjnych.

Axis Communications, rynkowy lider w zakresie sieciowych systemów wizyjnych, wprowadza dwa nowe produkty: kamerę AXIS Q1614 - model przeznaczony do pracy wewnątrz pomieszczeń oraz AXIS Q1614-E - model dedykowany do pracy na zewnątrz. Kamery te są zaprojektowane by optymalnie rejestrować sceny o wysokim stopniu ruchomości z poklatkowością dwa razy większą niż pozostałe kamery z portfolio Axis. Wychwytują one złożone sceny z wysokim kontrastem nawet przy ekstremalnie słabym oświetleniu, dzięki czemu są idealne do monitoringu ruchu, nadzoru wizyjnego miasta i zastosowań przemysłowych. 

Stałopozycyjna kamera sieciowa AXIS Q1614/-E Axis CommunicationsKamery AXIS Q1614/-E cechują się obrazem w rozdzielczości HDTV 720p rejestrowanym z prędkością 50 lub 60 klatek na sekundę, czyli dwukrotnie większą niż w tradycyjnych kamerach.

Technologia Axis Wide Dynamic Range z funkcją "dynamicznego przechwytywania" (WDR-Dynamic Capture) umożliwia uzyskanie złożonych scen z wysokim kontrastem w trudnych warunkach oświetleniowych, na przykład, gdy silne światło słoneczne tworzy równocześnie bardzo jasne, jak i bardzo ciemne obszary w obserwowanej scenie. W takich okolicznościach modele AXIS Q1614 i AXIS Q1614-E zapewniają jednolite, ostre obrazy bez ciemnych i jasnych sfer. Pozwala to na identyfikację ludzi i obiektów niezależnie od tego, czy znajdują się w oświetlonej czy też zaciemnionej strefie nadzoru.

W kamerach AXIS Q1614 i AXIS Q1614-E zastosowano także technologię Axis Lightfinder, która pozwala uzyskać bardzo wysoką światłoczułość i obraz kolorowy nawet w warunkach  bardzo słabego oświetlenia. W przeciwieństwie do tradycyjnych kamer dzienno-nocnych,  przechodzących w warunkach słabego oświetlenia w tryb pracy biało-czarny, kamery z  technologią Axis Lightfinder generują obraz w  kolorze nawet w bardzo niekorzystnych warunkach oświetleniowych. Istnieje wiele sytuacji, w których system nadzoru wizyjnego zapewniający kolorowy obraz jest ważnym czynnikiem w pomyślnej identyfikacji osób i obiektów.

Kamery AXIS Q1614 łączą dwie cenione technologie, które wprowadziliśmy we wcześniejszych modelach z serii Q16 – mówi Agata Majkucińska, Key Account Manager Axis Communications. Kamery te są nie tylko odpowiednie do zróżnicowanych warunków oświetleniowych, ale także stanowią nasze pierwsze kamery sieciowe zapewniające płynny obraz w  wysokiej  poklatkowości  50 lub 60 fps w jakości HDTV 720p. Wierzymy, że wysoka poklatkowość i znakomita jakość obrazu będą udaną kombinacją dla tych zastosowań, w których wymagana jest obserwacja szybko poruszających się  obiektów nawet w trudnych warunkach oświetleniowych – dodaje. 

Wraz ze stałopozycyjnymi kamerami sieciowymi AXIS Q1614/-E firma wprowadza innowacyjne właściwości, skutkujące skróceniem czasu potrzebnego na instalację oraz konfigurację produktów. Mechanizm dźwiękowy i migająca dioda, stanowiące nowy poziom pomocy, ułatwiają precyzyjny montaż kamery w pozycji horyzontalnej. Funkcjonalności te są szczególnie przydatne w przypadku braku pewności co do tego, czy wspornik kamery został zainstalowany prosto czy też nie. AXIS Q1614/-E są także pierwszymi kamerami, które posiadają funkcję regulacji czułości na wstrząsy. Umożliwia ona uderzonej kamerze automatyczne wysłanie alarmu do pomieszczenia ochrony. Cecha ta jest szczególnie ważna w miejscach narażonych na akty wandalizmu, a także pomaga w maksymalizować wydajność kamery - zobacz film:

Modele AXIS Q1614 i AXIS Q1614-E będą dostępne na rynku w IV kwartale 2013 roku za pośrednictwem kanałów dystrybucyjnych firmy Axis. Kamery mogą współpracować z oprogramowaniem systemowym, należącym do największej w branży bazy oprogramowania do zarządzania materiałem wizyjnym, utworzonej w ramach Axis Application Development Partner Program i AXIS Camera Station. Kamery współpracują także z AXIS Camera Companion, AXIS Camera Application Platform, AXIS Video Hosting System i ONVIF ułatwiającymi integrację systemu kamer.

Artykuł został dodany przez firmę

Axis Communications Poland Sp. z o.o.

Axis jest liderem na rynku sieciowych systemów wizyjnych. Oferuje produkty i rozwiązania z zakresu kamer IP, enkoderów, akcesoriów oraz oprogramowania do rejestracji przeznaczone do profesjonalnych instalacji.

Zapoznaj się z ofertą firmy


Inne publikacje firmy


Podobne artykuły