Artykuł Dodaj artykuł

Wyjątkowo wyraźny obraz: Nowa kamera AutoDome Junior HD firmy Bosch

• Obraz HD o rozdzielczości 1080p i 720p z kompresją H.264 • Zoom optyczny 10x i cyfrowy 16x — większy zasięg monitorowania • Wytrzymała, kompaktowa obudowa zapewniająca trwałość

• Obraz HD o rozdzielczości 1080p i 720p z kompresją H.264 
• Zoom optyczny 10x i cyfrowy 16x — większy zasięg monitorowania
• Wytrzymała, kompaktowa obudowa zapewniająca trwałość

AutoDome Junior HD firmy Bosch to nowa kompaktowa kamera HD z możliwością obrotu o 360 stopni oraz funkcjami panoramowania, pochylania i zbliżania (pan/tilt/zoom — PTZ). Kamera ta zapewnia ostry i wyraźny obraz o wysokiej rozdzielczości, który pozwala rozpoznać nawet drobne szczegóły w scenie. Dzięki temu kamera AutoDome Junior HD idealnie nadaje się do nadzorowania wnętrz w bankach, sklepach detalicznych, kasynach i budynkach administracyjnych lub handlowych, gdzie jest wymagana możliwość jednoznacznej identyfikacji osób i obiektów.

Kamera AutoDome Junior HD firmy Bosch
Fot.: Bosch

AutoDome Junior HD wchodzi w skład nowej oferty rozwiązań HD firmy Bosch. Oferta ta obejmie kamery ruchome i stacjonarne, oprogramowanie oraz systemy rejestracji. Model AutoDome Junior HD łączy w jednym urządzeniu zaawansowany sterownik panoramowania i pochylania, wytrzymałą kopułę oraz najnowocześniejszą kamerę z zoomem i automatycznym ustawianiem ostrości.

Doskonale zatem wpisuje się w strategię firmy Bosch, która przewiduje dostarczanie klientom wysokiej jakości, łatwych w obsłudze rozwiązań dla systemów bezpieczeństwa.

Zoom 160x i wyjątkowo duże pole widzenia

Przetwornik CMOS 1/2,5 cala z funkcją skanowania progresywnego zapewnia użytkownikom zoom 160x (optyczny 10x i cyfrowy 16x) oraz rozdzielczość 1080p lub 720p. Wideo HD umożliwia lepszą ocenę sytuacji, a współczynnik kształtu 16:9 zwiększa pole widzenia nie pogarszając szczegółowości obrazu. Większa liczba pikseli na obiekt docelowy ułatwia monitorowanie transakcji finansowych oraz identyfikację i śledzenie małych, wartościowych obiektów, na przykład biżuterii.

Model AutoDome Junior HD jest niemal dwukrotnie mniejszy od tradycyjnej kamery PTZ, dzięki czemu idealnie nadaje się do dyskretnego nadzoru. Wytrzymała, wandaloodporna obudowa chroni kamerę przed uszkodzeniem lub kradzieżą i gwarantuje wiele lat niezawodnej pracy nawet w najmniej przyjaznym środowisku.

Multicasting umożliwia jednoczesną transmisję strumieniową wysokiej jakości wideo z różną liczbą klatek na sekundę i rozdzielczością, co daje elastyczność w projektowaniu systemu. Dla przykładu, klienci mogą wybrać wideo HD 1080p lub 720p do rejestracji z kompresją H.264 oraz wykorzystywać strumień H.264 Baseline Profile o małym opóźnieniu do oglądania na żywo i sterowania funkcjami PTZ. Strumień o mniejszej rozdzielczości może być równocześnie przesyłany do nośnika pamięci masowej, a obraz JPEG do urządzenia kieszonkowego.

Dzięki możliwości transmisji strumieniowej z rozdzielczością 720p i szybkością 50 klatek na sekundę (PAL) kamera AutoDome Junior HD zapewnia znacznie bardziej płynne panoramowanie i pochylanie niż kamera PTZ, która może wysyłać strumień 720p z szybkością tylko 25 klatek na sekundę. Opcjonalne oprogramowanie do inteligentnej analizy obrazu (Intelligent Video Analysis — IVA) umożliwia przetwarzanie sygnału przez kamerę i automatyczne ostrzeganie operatora w przypadku zagrożenia. Większa gęstość pikseli w obrazie z kamery AutoDome Junior HD umożliwia optymalne wykorzystanie funkcji IVA z lepszym wykrywaniem poruszania się bez celu, przekroczenia linii i innych potencjalnych zagrożeń.

Kamera jest zgodna ze standardem Open Network Video Interface Forum (ONVIF), co ułatwia jej integrację z innymi urządzeniami wideo IP. Dla ułatwienia użytkowania, kamera obsługuje 64 ustawione pozycje, jedną ustawioną trasę śledzenia i jeden tryb automatycznego panoramowania.

Artykuł został dodany przez firmę

Bosch Security and Safety Systems

Naszym celem jest ochrona życia, budynków, mienia. Nasza oferta produktowa obejmuje systemy dozoru wizyjnego, sygnalizacji włamania i napadu, sygnalizacji pożarów i ewakuacji głosowej, a także rozwiązania do kontroli dostępu i zarządzania.

Zapoznaj się z ofertą firmy


Inne publikacje firmy


Podobne artykuły