Wynik wyszukiwania

 
Inteligencja budynkowa sposobem na oszczędzanie zdjęcie

Inteligencja budynkowa sposobem na oszczędzanie

Dbać o środowisko można nawet w domowym zaciszu. Wyłączenie po sobie światła, zakręcanie wody podczas mycia zębów, segregowanie śmieci – czasami proste czynności przynoszą wymierne korzyści.

Czytaj więcej

 
Bosch odnotowuje wzrost obrotów dzięki zintegrowanym rozwiązaniom w obszarze energetyki i technicznego wyposażenia budynków zdjęcie

Bosch odnotowuje wzrost obrotów dzięki zintegrowanym rozwiązaniom w obszarze energetyki i technicznego wyposażenia budynków

Bosch odnotowuje wzrost obrotów dzięki zintegrowanym rozwiązaniom w obszarze energetyki i technicznego wyposażenia budynków. W ubiegłym roku w sektorze Energy and Building Technology koncern sprzedał około 13 milionów urządzeń wyposażonych w opcję komunikowania się przez internet – od zintegrowanych systemów grzewczych, klimatyzacyjnych i wentylacyjnych w budynkach biurowych aż do zastosowań Smart Home dla gospodarstw domowych.

Czytaj więcej

 
Co trzeba wiedzieć, planując swój inteligentny dom? zdjęcie

Co trzeba wiedzieć, planując swój inteligentny dom?

Chcąc zainwestować w inteligentny dom, konieczne jest podjęcie decyzji, jakich funkcji i rozwiązań oczekujemy. Wymaga to wielu przemyśleń, by system spełniał nasze indywidualne preferencje.

Czytaj więcej

 
Wbudowana inteligencja w nowych kamerach sieciowych AUTODOME IP 4000i i 5000i firmy Bosch zdjęcie

Wbudowana inteligencja w nowych kamerach sieciowych AUTODOME IP 4000i i 5000i firmy Bosch

Nowy rozdział w zastosowaniach wykraczających poza branżę zabezpieczeń

Czytaj więcej

 
Trendy technologiczne, które wpłyną na branżę zabezpieczeń w 2019 roku zdjęcie

Trendy technologiczne, które wpłyną na branżę zabezpieczeń w 2019 roku

Jak co roku, eksperci Axis Communications typują trendy, które będą kształtować branżę nowych technologii, szczególnie w zakresie monitoringu i zabezpieczeń. Kilka kluczowych kierunków pojawiło się już w zeszłorocznym zestawieniu, a ze względu na swój potencjał i nośność będą naturalnie rozwijać się także w tym roku.  

Czytaj więcej

 
Inteligencja w standardzie zdjęcie

Inteligencja w standardzie

Dzisiaj spokojna, przyjazna i dogodna pod kątem komunikacyjnym lokalizacja czy położenie blisko centrum nie wystarczą, by sprzedać mieszkanie. Dlatego deweloperzy zachęcają nas do zakupu sięgając po dodatkowe rozwiązania.

Czytaj więcej

 
Bezpieczni pod czujnym okiem domu zdjęcie

Bezpieczni pod czujnym okiem domu

Zalanie, pożar, włamanie – któż z nas nie spotkał się z tego rodzaju nieszczęśliwymi zdarzeniami? Incydenty te zawsze wiążą się ze stratami finansowymi, ale przede wszystkim mogą zagrażać naszemu życiu i zdrowiu. Jak wobec tego, skutecznie chronić nasz dom oraz jego mieszkańców?

Czytaj więcej

 
Zimowe oszczędności w wersji smart zdjęcie

Zimowe oszczędności w wersji smart

Co roku podczas zimy koszty utrzymania naszego mieszkania czy domu szybują w górę. Niskie temperatury i mała ilość dziennego światła zmuszają nas do „podkręcenia” grzejników i większego zużycia prądu.

Czytaj więcej

 
Inteligentny dom dla początkujących zdjęcie

Inteligentny dom dla początkujących

Automatyka budynkowa stosowana jest od wielu lat, jednak od niedawna staje się standardowym wyposażeniem domów jednorodzinnych, mieszkań a nawet kawalerek.

Czytaj więcej

 
Steruj domem przez iPada – nowa aplikacja FIBARO zdjęcie

Steruj domem przez iPada – nowa aplikacja FIBARO

Rewolucja z wykorzystaniem tabletów staje się faktem. Teraz przy ich pomocy i bez ruszania się z kanapy w salonie jesteśmy w stanie także zamknąć okna w pokojach na piętrze, podwyższyć poziom temperatury w sypialni czy wyłączyć światło w kuchni.

Czytaj więcej

 
Mądry Polak po szkodzie? zdjęcie

Mądry Polak po szkodzie?

Wakacje to okres beztroskiego odpoczynku i długich wyjazdów. Niestety, to też idealny czas dla złodziei i włamywaczy. Z sondaży wynika, że więcej niż 70 proc. Polaków boi się o bezpieczeństwo własnego mieszkania w trakcie urlopu.

Czytaj więcej

 
Inteligentny Dom na wyciągnięcie ręki zdjęcie

Inteligentny Dom na wyciągnięcie ręki

Dom, który samodzielnie decyduje o włączeniu światła, ogrzewania czy alarmu, do tego symuluje obecność mieszkańców i reaguje na ich polecenia głosowe.

Czytaj więcej

 
Czujny dom zdjęcie

Czujny dom

W inteligentnym domu niemal wszystkimi elektronicznymi urządzeniami możemy sterować za pomocą komputera, smartfona czy tabletu. Ale na tym nie kończy się jego potencjał. Można także korzystać z bardziej zaawansowanych funkcji, dzięki którym coraz więcej działań jest wykonywanych samoczynnie.

Czytaj więcej

 
Inteligentny dom, a nawet… kościół zdjęcie

Inteligentny dom, a nawet… kościół

Drzwi otwierane fotokomórką czy wszechobecny monitoring w biurowcach to już standard, który nie budzi naszego zdziwienia.

Czytaj więcej

 
Dobry klimat w twoim domu zdjęcie

Dobry klimat w twoim domu

Lato zbliża się wielkimi krokami, a wraz z nim upały. Ze względu na to, że odpowiednia temperatura powietrza w domu ma bardzo istotny wpływ na nasz komfort życia warto już teraz poznać sposoby na to, jak sprawić, by w tym sezonie w naszych czterech kątach panował przyjemny chłód.

Czytaj więcej

 

Wszystkich: 75