Artykuł Dodaj artykuł

Rola designu przy podejmowaniu decyzji zakupowych

Wygląd produktu i opakowanie stały się w ostatnich latach zintegrowanymi mechanizmami perswazji sprzedażowej.

Wygląd produktu i opakowanie stały się w ostatnich latach zintegrowanymi mechanizmami perswazji sprzedażowej. Chętniej wybieramy to, co pod względem wizualnym przypada nam do gustu. Badania potwierdzają, że rola designu przy podejmowaniu decyzji zakupowych jest olbrzymia. Tę tendencję można dostrzec w różnych branżach, również w sektorze security.

Systemy zabezpieczeniowe AVA PRO

 

Design to element bezpośredniego marketingu, bez którego praktycznie nie istnieje skuteczna sprzedaż. Fenomen częstszego wyboru artykułów, które po prostu się podobają wynika z procesu zaangażowania. Preferowany wygląd produktu sprzyja powstawaniu pozytywnych emocji, a to już tylko krok od decyzji zakupowej. Badania Forrester Research udowadniają, że nawet 90% decyzji zakupowych podejmowanych jest właśnie w oparciu o emocje – bez względu na to czy jest to wybór świadomy, czy nieświadomy. Wzrok jako nasz nadrzędny zmysł, odgrywa decydującą rolę już na samym wstępie procesu zakupowego. Design samego opakowania produktu decyduje nawet o 1/3 decyzji zakupowych!

Decyzje zakupowe a design w branży security

Powyższe trendy dotyczą w podobnym stopniu branży security. Wydawałoby się, że klienci przy wyborze produktów tego typu powinni brać pod uwagę przede wszystkim funkcjonalność i niezawodność, które przekładają się bezpośrednio na bezpieczeństwo. Okazuje się jednak, że największą popularnością cieszą się rozwiązania, które łączą obydwa aspekty – najwyższą jakość z atrakcyjnym designem. Zazwyczaj obydwie te cechy idą ze sobą w parze. Nowoczesne technologie tworzone są w taki sposób, aby zapewniały jak najwyższy poziom customer experience. Doświadczenie użytkownika to zaraz po zaufaniu waluta przyszłości wszystkich branż. Stąd technologie w branży security, systemy alarmowe i rozwiązania Internet of Things są bardzo praktyczne. Moduły zarządzania poszczególnymi urządzeniami projektuje się w taki sposób, aby użytkownik mógł ustawić urządzenie zgodnie ze swoimi preferencjami możliwie najszybciej i najprościej. Kluczowym aspektem stają się więc: ergonomiczne wykonanie, przyjazny interfejs i atrakcyjny wygląd.

Systemy zabezpieczeniowe AVA PRO – elegancja i wygoda

Nowa linia produktów AVA PRO jest doskonałym potwierdzeniem tego, że funkcjonalność i bezpieczeństwo można idealnie połączyć z wyglądem i wygodą użytkowania. Wielomodułowe zestawy mogą składać się z poszczególnych części wybranych przez użytkownika, takich jak: czujki ruchu z kamerą (PIR-CAM), czujki alarmowe, kontaktrony i inne moduły. Występują one w dwóch wariantach kolorystycznych – eleganckiej czerni i bieli. Wirtuozyjne, smukłe linie i najwyższa jakość detali sprawiają, że goście mogą nawet pomylić elementy systemu zabezpieczenia z… elementami dekoracyjnymi wystroju wnętrza.

System AVA PRO stworzony został z myślą o zapewnieniu większego komfortu. Ergonomiczne przyciski boczne są przyjemne w dotyku, a samo programowanie ustawień alarmowych jest transparentne oraz intuicyjne. Wygoda nie zmniejszyła jednak potencjału zabezpieczeniowego. Wręcz przeciwnie. Dzięki takim rozwiązaniom jak AVA Key, alarm w domu może być komfortowo załączany bez konieczności wpisywania kodu na klawiaturze, co umożliwia technologia bezdotykowego identyfikatora użytkownika (wystarczy na klawiaturze nacisnąć przycisk „uzbrój” lub „rozbrój”). Chcesz poznać szczegóły? Zachęcamy do zapoznania się z tą wyjatkową linia produktów!

Sprawdź: https://www.ebssmart.com/produkty/ebs-security-systems-alarm-systems-and-transmitters/ebs-alarm-systems/ava-pro


Bibliografia:

M. Woźniak, Marketingowe badania opakowań, Skuteczna sprzedaż 2019, nr 9, za: https://www.nowa-sprzedaz.pl/artykul/marketingowe-badania-opakowan.

W. Cen, Ch. Hoyle, H. Jan, Decision-Based Design: Integrating Consumer Preferences into Engineering Desing, Springer-Verlag, Londyn 2014.

W. Dryl, A. Dziadkiewicz, Wpływ designu na decyzje zakupowe konsumentów dóbr luksusowych, Zarządzanie i Finanse 2014, nr 2, s. 71-85.

P. Silayoi, M. Speece, Packaging and purchase decisions: An exploratory study on the impast of involvement level and time pressure, British Food Journal 2004, s. 607-628.

Artykuł został dodany przez firmę

EBS Sp. z o.o.

EBS jest polską firmą technologiczną z własnym zakładem produkcyjnym w Ełku, działającą głównie w branży systemów zabezpieczeń.

Zapoznaj się z ofertą firmy


Inne publikacje firmy


Podobne artykuły