Artykuł Dodaj artykuł

Blokady antykradzieżowe sposobem na bezpieczne auto

Zabezpieczenia dla samochodów kojarzone są przede wszystkim z tymi, które mają uniemożliwić dokonanie ich kradzieży.

Zabezpieczenia dla samochodów kojarzone są przede wszystkim z tymi, które mają uniemożliwić dokonanie ich kradzieży. Nie należy jednak zapominać, iż samochód to łakomy kąsek dla złodziei nie tylko w całości. Ich łupem bardzo często pada bowiem przewożony towar - jest to prawdziwa plaga wśród firm transportowych. Nie brakuje również amatorów cudzego paliwa. Jak widać każdy pojazd wymaga znacznie więcej zabezpieczeń niż mogłoby się wydawać. W poniższym tekście przybliżymy ten temat bliżej.

Blokady antykradzieżowe sposobem na bezpieczne auto.

Bloady antykradzieżowe na niemal każdą okazję

O tym, że warto zabezpieczać posiadane auto świadczą policyjne statystyki. Pomimo że ilość kradzieży samochodów jest o wiele mniejsza niż jeszcze 10-15 lat temu to wciąż z ulic, parkingów znika każdego roku blisko 7000 pojazdów. Największym zainteresowaniem złodziei cieszą się samochody osobowe takich marek jak Toyota, Audi, BMW, Volkswagen, Renault. Nie oznacza to wcale, że posiadacze auta spoza tej listy mogą spać spokojnie. W żadnym razie. Pełna ochrona auta to coś więcej niż posiadanie ubezpieczenia AC i zabezpieczenia fabryczne w postaci alarmu i immobilizera. Dla przypomnienia immobilizer to system, który zapewnia odcięcie zapłonu i unieruchomienie auta przez niepowołaną osobę.

Blokady skrzyni biegów jako wsparcie systemów elektronicznych

Zabezpieczenia antykradzieżowe możemy podzielić na dwie grupy:

  • elektroniczne jak wspomniany już alarm i immobilizer
  • mechaniczne do których zaliczamy blokady kierownicy, blokada skrzyni biegów oraz zabezpieczenie wlewu paliwa. Do tych ostatnich możemy też zaliczyć wszelkie etui na pilota z systemem keyless, który chroni przed sczytaniem sygnału przez złodzieja planujące kradzież auta.

Wbrew pozorom im więcej blokad do sforsowania ma auto tym większa szansa, że złodziej porzuci myśl o jego kradzieży. Naszym zadaniem jako właściciela pojazdu jest maksymalnie utrudnić zadanie złodziejowi. Podczas próby kradzieży nic nie liczy się bardziej niż czas. Doświadczony złodziej nie wybiera na swój cel pierwszego lepszego auta. Obserwuje, sprawdza, ocenia. Jeśli zobaczy, że w aucie znajduje się blokada kierownicy i/lub blokada skrzyni biegów może porzucić myśl o kradzieży.

Zabezpieczenie antykradzieżowe dla paliwa z baku

Młodsi czytelnicy mogą być nieco zdziwieni i pomyśleć, po co chronić bak z paliwem, skoro jest ono powszechnie dostępne na stacji benzynowej. Owszem paliwo jest dostępne bez problemu. Problemem jest natomiast jego cena. Przeliczając na litry każde 100 l to prawie 600 zł. Dużo, szczególnie dla kogoś, kto dużo jeździ. Kradzież paliwa był prawdziwą plagą w latach 80 i 90-tych., gdy było ono trudno dostępne. Dziś główną przyczyną jego kradzieży jest chęć uniknięcia kosztów jego zakupu. Dlatego jednym z popularniejszych zabezpieczeń szczególnie dla aut ciężarowych, autokarów jest zabezpieczenie wlewu.

Jak widać blokady antykradzieżowe dobrze dobrane i zamontowane chronią auta przed kradzieżą nie tylko bezpośrednio, ale też pośrednio jak choćby przed opróżnieniem baku paliwa przez amatorów darmowej jazdy.

Gdzie kupić dobre blokady antykradzieżowe? Dobrej jakości zabezpieczenia to domena firm, które specjalizują się w tym od lat. Działa tu podobna zasada jak w przypadku zakupu zamków do drzwi. Na zabezpieczeniach tak cennych przedmiotów, jak auto z pewnością nie warto oszczędzać.

Artykuł sponsorowany