Artykuł Dodaj artykuł

Drabina budowlana – jaki rodzaj wybrać?

Drabina przydaje się zarówno w domku jednorodzinnym, jak i w mieszkaniu.

Drabina przydaje się zarówno w domku jednorodzinnym, jak i w mieszkaniu. Bywa przydatna podczas prac remontowych, a także w trakcie wielu codziennych czynności takich jak zmiana żarówki czy ściągnięcie kartonów z górnej półki w szafie. Na rynku znajdziemy bardzo szeroki wybór różnego rodzaju drabin. Do wyboru mamy te wykonane z aluminium, drewna oraz metalu. Dodatkowo decydując się na zakup konkretnego modelu, warto zwrócić uwagę na jego zastosowanie i typ. Czy wiesz, czym się różni drabina przystawna od przegubowej? Sprawdź i dowiedz się, który model będzie dla Ciebie najlepszy.

Drabina budowlana – jaki rodzaj wybrać?

Drabina budowlana – materiał wykonania

Podczas wyboru materiału z jakiego została wykonana drabina, należy wziąć pod uwagę kilka ważnych czynników. Po pierwsze jej wagę oraz trwałość. Drabiny budowlane aluminiowe są lekkie, odporne na warunki atmosferyczne i nawet wystawione na działanie wilgoci, nie rdzewieją. Natomiast te wykonane z drewna mimo, że są znacznie cięższe, nie przewodzą prądu co ma ogromne znaczenie przy pracach elektrycznych. Dodatkowo warto zwrócić uwagę na maksymalną wysokość drabiny oraz szerokość jej stopni. Tak, aby korzystanie z niej było nie tylko bezpieczne, ale też wygodne.

Drabina przystawna czy rozstawna?

Źródło: Rusztowania i Ogrodzenia - Sprzedaż, Wynajem, Montaż | ARAD Wrocław

Źródło: Rusztowania i Ogrodzenia - Sprzedaż, Wynajem, Montaż | ARAD Wrocław

Drabiny budowlane możemy podzielić nie tylko ze względu na materiał z jakiego zostały zrobione, ale także ich konstrukcję. Drabina przystawna jest najprostszym rodzajem dostępnym na rynku. Aby stała stabilnie, należy ją oprzeć np. o pionową ścianę. Najczęściej wysokość drabin przystawnych nie przekracza 5 metrów. To jeden z chętniej wybieranych rodzajów drabin zarówno przez firmy budowlane, jak i osoby prywatne. Ich niewątpliwym atutem jest też stosunkowo niska cena. 

Kolejnym bardzo popularnym modelem są drabiny rozstawne, które po rozłożeniu mają kształt odwróconej litery V. Można na nie wchodzić z obydwu stron, a dodatkowo wiele z nich jest wyposażonych w specjalną platformę roboczą, która umożliwia bezpieczną i wygodną pracę na wysokościach. 

Drabiny przystawne – zastosowanie

Drabiny przystawne doskonale sprawdzą się przy różnego rodzaju pracach budowlanych zarówno na zewnątrz, jak i w środku pomieszczeń. Dzięki prostej, nieskomplikowanej budowie są praktycznie bezawaryjne, a wykonane z aluminium niezwykle trwałe. Dodatkowo wielu producentów umożliwia zakup akcesoriów, które mają za zadanie ułatwić i usprawnić korzystanie z drabiny. Są to m.in.:

  • haki do mocowania drabiny
  • boczne poręcze ułatwiające wchodzenie
  • półki narzędziowe
  • podpory ścienne, z pomocą których można odsunąć drabinę od ściany.

Arad jest jednym z największych dostawców drabin, współpracuje z wieloma renomowanymi i znanymi producentami sprzętu budowlanego. Sprawdź pełną ofertę na drabiny przystawne, rozstawne, teleskopowe oraz inne materiały i urządzenia budowlane.

 

Znajdziesz nas pod adresem: ul.Muzyczna 2, 55-330 Źródła (przy trasie Nr 94 Wrocław - Środa Śląska)

lub na naszej stronie internetowej: www.ARAD.pl

Artykuł sponsorowany