Wynik wyszukiwania

 
Otwarcie na odcisk palca – designerskie rozwiązanie od Yale zdjęcie

Otwarcie na odcisk palca – designerskie rozwiązanie od Yale

Zamki biometryczne niegdyś kojarzyły się głównie z wielkimi biurowcami i korporacjami.

Czytaj więcej

 
Zamki samoryglujące – pułapka na złodzieja! zdjęcie

Zamki samoryglujące – pułapka na złodzieja!

Analiza statystyk policyjnych pokazuje, że z roku na rok rośnie liczba włamań do mieszkań. W 2020 roku zanotowano aż 74 502 takich przypadków, o 3 316 więcej niż rok wcześniej. Złodzieje często nie muszą nawet wcale się trudzić, ograbiając swoje ofiary z dorobku całego życia. Wykorzystują po prostu brak zabezpieczeń, często niezaryglowane drzwi, które zostawiamy otwarte przez nieuwagę. Jak się zabezpieczyć przed taką sytuacją? Wystarczy zmienić zamek w drzwiach!

Czytaj więcej

 
Jak wybrać zamek nie do pokonania? zdjęcie

Jak wybrać zamek nie do pokonania?

Solidny zamek w drzwiach to jeden z głównych elementów zabezpieczających dom przed włamywaczami. Przed wyborem zamka warto wziąć pod uwagę kilka aspektów – sposób montażu, jego budowę, czy klasyfikację pod względem odporności na włamanie.

Czytaj więcej

 
Nowość! Zamek hakowy z funkcją dzienną GU SECURY ePower Panic zdjęcie

Nowość! Zamek hakowy z funkcją dzienną GU SECURY ePower Panic

GU Polska wprowadza na rynek nowość –  paniczny zamek elektromotoryczny dla drzwi jednoskrzydłowych SECURY ePower Panic. To całkowicie nowy standard w systemie elektronicznej kontroli dostępu.

Czytaj więcej

 
Biometria stosowana, czyli zamki na odcisk palca w drzwiach CAL zdjęcie

Biometria stosowana, czyli zamki na odcisk palca w drzwiach CAL

Zamki biometryczne to wyspecjalizowane rozwiązanie, które, używane dawniej głównie w celu zabezpieczenia dostępu do pomieszczeń chronionych, w ostatnich latach znalazło zastosowanie również w budownictwie mieszkaniowym. We współpracy z firmą iComfort do swojej oferty drzwi drewnianych zewnętrznych wprowadził je wraz z początkiem tego roku Zakład Stolarki Budowlanej CAL, po raz pierwszy prezentując wyposażone w nie drzwi na targach Budma 2012. Informacji na temat działania tego rodzaju zamków udzielił Czesław Suski, ekspert z firmy CAL.

Czytaj więcej

 
Gratka dla fanów technologii – elektroniczny zamek YDR3110 od Yale zdjęcie

Gratka dla fanów technologii – elektroniczny zamek YDR3110 od Yale

Inteligentne urządzenia, które ułatwiają nam wykonywanie codziennych czynności, stają się powoli powszechnie znane i coraz chętniej wykorzystywane.

Czytaj więcej

 
Smart Home – trendy 2020 zdjęcie

Smart Home – trendy 2020

W ubiegłym roku dostawcy stolarki okienno-drzwiowej zanotowali wzrost sprzedaży w zakresie rozwiązań, dzięki którym klienci mieli lepszą kontrolę nad drzwiami wejściowymi, tarasowymi, nad oknami i ogólnie pojętym dostępem do budynku.

Czytaj więcej

 
Dedykowany szklanym drzwiom – zamek elektroniczny YDG313 marki Yale zdjęcie

Dedykowany szklanym drzwiom – zamek elektroniczny YDG313 marki Yale

Bezpieczeństwo na wysokim poziomie, nowoczesna technologia oraz szereg funkcjonalnych rozwiązań – tak w skrócie można opisać zamek elektroniczny YDG313 oferowany przez markę Yale. Producent położył nacisk na możliwie największą wygodę, a także nowatorski sposób kontroli dostępu do istotnych miejsc w budynku.

Czytaj więcej

 
Nowy aluminiowy zamek dociskowy firmy Southco o ogniotrwałej konstrukcji i z regulowanym uchwytem zdjęcie

Nowy aluminiowy zamek dociskowy firmy Southco o ogniotrwałej konstrukcji i z regulowanym uchwytem

Firma Southco powiększyła ofertę znanych zamków dociskowych serii E3 VISE ACTION o nowe, lekkie wersje aluminiowe z regulowanym uchwytem, nadające się idealnie do zastosowań na zewnątrz budynków w aplikacjach wymagających zapewnienia większej wytrzymałości mechanicznej bez zwiększania masy własnej zamka.

Czytaj więcej

 
Jak zmieniały się zabezpieczenia domów na przestrzeni lat? zdjęcie

Jak zmieniały się zabezpieczenia domów na przestrzeni lat?

Pięć kroków milowych w branży zabezpieczeń, czyli jak zmieniały się zabezpieczenia naszych domów na przestrzeni lat

Czytaj więcej

 
Na odcisk palca zdjęcie

Na odcisk palca

Zamki biometryczne niegdyś kojarzyły się głównie z biurowcami i obiektami użyteczności publicznej. Teraz możemy czerpać korzyści z nowych technologii także we własnym domu czy mieszkaniu.

Czytaj więcej

 
Zamek Aperio KS 100 – nowy wymiar kontroli dostępu dla branży IT zdjęcie

Zamek Aperio KS 100 – nowy wymiar kontroli dostępu dla branży IT

Powszechne centra danych i serwerownie działają w oparciu o bardzo rygorystyczne procedury bezpieczeństwa i zaawansowane systemy zabezpieczeń.

Czytaj więcej

 
Nowoczesny zamek elektroniczny Yale YDM3168 zdjęcie

Nowoczesny zamek elektroniczny Yale YDM3168

Możliwość stosowania w drzwiach drewnianych lub stalowych, intuicyjny panel dotykowy, wbudowane alarmy pożarowy oraz włamania – to główne wyróżniki nowego zamka elektronicznego marki Yale.

Czytaj więcej

 
Kontrola dostępu – nie zakazy, a uprawnienia zdjęcie

Kontrola dostępu – nie zakazy, a uprawnienia

„Nieupoważnionym wstęp wzbroniony” – jeszcze kilka lat temu tablice z takim napisem były na porządku dnia codziennego w wielu firmach. Często zdarzało się, że taki zakaz był iluzoryczny, zwłaszcza w miejscach o dużym natężeniu ruchu. Obecnie firmy coraz chętniej korzystają z możliwości kontroli dostępu za pomocą systemu klucza. Nie muszą wówczas wprowadzać żadnych zakazów. Wszystko sprowadza się do nadania pracownikom odpowiednich uprawnień.

Czytaj więcej

 
Awaria drzwi wejściowych, czyli zamkowe pogotowie zdjęcie

Awaria drzwi wejściowych, czyli zamkowe pogotowie

Z usług ślusarzy korzysta każdego dnia tysiące osób. Najczęstszymi powodami, z jakimi się do nich zwracamy są zatrzaśnięte drzwi lub klucze, które utkwiły w zamku. Niektórych problemów można jednak w prosty sposób uniknąć. Podpowiadamy, w jaki sposób.  

Czytaj więcej

 

Wszystkich: 2475