Wynik wyszukiwania

 
Technologie, w które warto zainwestować, aby nasze mieszkanie było smart  zdjęcie

Technologie, w które warto zainwestować, aby nasze mieszkanie było smart

Domy przyszłości to coraz bardziej popularny temat w Polsce. Rozwiązań na rynku jest bardzo dużo, dlatego każde mieszkanie można udoskonalić na własny sposób. W jakie technologie warto zainwestować, aby wprowadzić inteligentne rozwiązania do naszego codziennego życia i zarazem zwiększyć jego komfort?

Czytaj więcej

 
Inteligentny dom przyszłości. Czy warto zdecydować się na system smart home? zdjęcie

Inteligentny dom przyszłości. Czy warto zdecydować się na system smart home?

Niektórzy słysząc hasło smart home, wciąż mają przed oczami futurystyczny budynek  pełen okablowania i skomplikowanych technologii. To ciekawa, aczkolwiek nieprawdziwa wizja. Czym zatem w rzeczywistości jest inteligentny dom i jakie korzyści płyną z tego rozwiązania?

Czytaj więcej

 
Smart City 2021 - 7 trendów w rozwoju inteligentnych miast zdjęcie

Smart City 2021 - 7 trendów w rozwoju inteligentnych miast

Zainteresowanie rozwiązaniami typu smart city dynamicznie rośnie w związku z postępującą urbanizacją oraz cyfryzacją coraz liczniejszych aspektów życia mieszkańców.

Czytaj więcej

 
Więcej korzyści ze smart city dzięki integracji zasobów. Jak zintegrowane rozwiązania technologiczne mogą pomóc włodarzom miast? zdjęcie

Więcej korzyści ze smart city dzięki integracji zasobów. Jak zintegrowane rozwiązania technologiczne mogą pomóc włodarzom miast?

Rozwiązania smart city będą się rozwijać. Być może nakłady na innowacyjne technologie w smart city nie osiągną w 2022 roku szacowanych jeszcze niedawno 158 mld USD , ale z pewnością będą rosły, podobnie jak IoT .

Czytaj więcej

 
Jak zapewnić bezpieczeństwo w mieście? O systemach audio w smart city zdjęcie

Jak zapewnić bezpieczeństwo w mieście? O systemach audio w smart city

Dyskusje na temat bezpieczeństwa w miastach często skupiają się głównie na aspektach związanych z zastosowaniem inteligentnych systemów monitoringu.

Czytaj więcej

 
SMART HOME! zdjęcie

SMART HOME!

EBS Security, wiodący, polski producent systemów zabezpieczeń oraz rozwiązań dla automatyzacji biznesu nawiązał współpracę z FIBARO, liderem w dziedzinie rozwiązań zarządzania inteligentnym domem. Współpraca opierać się będzie na integracji rozwiązań obu firm, dzięki czemu powstało rozwiązanie adresujące potrzeby tworzącego się segmentu rynku SMART HOME SECURITY SYSTEMS.

Czytaj więcej

 
Smart city jako proces, czyli jak mierzyć postępy w tworzeniu inteligentnego miasta zdjęcie

Smart city jako proces, czyli jak mierzyć postępy w tworzeniu inteligentnego miasta

Choć istnieje bardzo wiele definicji „smart city” i każde miasto ma swój sposób na wdrażanie inteligentnych rozwiązań, z pewnością łączy je fakt, że nigdy nie jest to nagła zmiana, a pewien proces. Niezależnie zatem od tego, o jakich technologiach jest mowa, warto posiadać długofalową, mierzalną strategię, która pomoże wykorzystać prawdziwy potencjał inteligentnych rozwiązań.

Czytaj więcej

 
5 trendów technologicznych na 2020 rok, które pomogą zmienić miasta w smart city zdjęcie

5 trendów technologicznych na 2020 rok, które pomogą zmienić miasta w smart city

Coraz więcej mówi się o rozwoju miast w kontekście ich przemiany w smart city. Najważniejszym aspektem tej transformacji jest technologia – to właśnie ona może sprawić, że aglomeracje staną się bezpieczniejsze, a ich mieszkańcy bardziej mobilni. W 2020 roku kluczowe znaczenie w tym zakresie będzie miała przede wszystkim analiza na krawędzi sieci oraz wykorzystanie chmur prywatnych i hybrydowych.

Czytaj więcej

 
Dlaczego kupujemy kamery smart home? Poznaj 5 powodów!  zdjęcie

Dlaczego kupujemy kamery smart home? Poznaj 5 powodów!

Jeszcze kilkanaście lat temu zastanawialiśmy się, do czego mogą nam być potrzebne.

Czytaj więcej

 
Które rozwiązania smart home kuszą klientów? zdjęcie

Które rozwiązania smart home kuszą klientów?

Bezpieczeństwo, komfort, oszczędność, modułowa budowa i sterowanie wszystkimi systemami za pomocą głosu – te możliwości oferowane przez rozwiązania stosowane w inteligentnych domach najbardziej doceniają ludzie chcący kupić nowy dom czy mieszkanie. Najbardziej przekonują ich systemy modułowe, które można w przyszłości rozbudowywać.  

Czytaj więcej

 
Smart Home – trendy 2020 zdjęcie

Smart Home – trendy 2020

W ubiegłym roku dostawcy stolarki okienno-drzwiowej zanotowali wzrost sprzedaży w zakresie rozwiązań, dzięki którym klienci mieli lepszą kontrolę nad drzwiami wejściowymi, tarasowymi, nad oknami i ogólnie pojętym dostępem do budynku.

Czytaj więcej

 
Rynek Smart Home eksploduje – w 2019 roku na rynek trafi ponad 800 mln urządzeń zdjęcie

Rynek Smart Home eksploduje – w 2019 roku na rynek trafi ponad 800 mln urządzeń

Według najnowszych szacunków IDC, światowy rynek systemów do inteligentnych domów w porównaniu do poprzedniego roku wzrośnie o 26,9% w 2019 r.. Tym samym do konsumentów trafi ponad 832 mln sztuk asortymentu z segmentu smart home. 

Czytaj więcej

 
Bezpieczny dom podczas urlopu zdjęcie

Bezpieczny dom podczas urlopu

Sezon urlopowy trwa w najlepsze. Zajęci planowaniem podróży i wizją wymarzonego odpoczynku często zapominamy o tym, aby odpowiednio zabezpieczyć nasze domy, które gromadzą dorobek naszego życia. Jak zatem zabezpieczyć mieszkanie przed wyjazdem na upragniony urlop, żeby po powrocie nie zastała nas  żadna przykra niespodzianka?

Czytaj więcej

 
Siłownik jak czapka-niewidka? Niewidoczny napęd do bramy zdjęcie

Siłownik jak czapka-niewidka? Niewidoczny napęd do bramy

Komfort, bezpieczeństwo, innowacyjność – za pomocą tych trzech skojarzeń można zdefiniować hasło: smart home. Nic więc dziwnego, że inteligentne systemy zarządzania domem cieszą się dużą popularnością, dobrze odpowiadają bowiem na potrzeby współczesnych odbiorców. Co więcej, zaawansowane technologie coraz częściej wyróżniają się dyskretną konstrukcją. Niewidoczne dla naszych oczu mogą być nawet siłowniki do bram, dzięki którym zyskamy estetyczny, w pełni zautomatyzowany wjazd na posesję. Dziś o nich właśnie słów kilka.

Czytaj więcej

 

Wszystkich: 236