Wynik wyszukiwania

 
Rodzaje kompresorów i ich zastosowanie - poradnik zdjęcie

Rodzaje kompresorów i ich zastosowanie - poradnik

Kompresor powietrza, czyli inaczej mówiąc sprężarka, jest wykorzystywany do otrzymywania wysokiego ciśnienia sprężonego gazu i wymuszania jego przepływu. Kompresory najczęściej używane są w przemyśle, automatyce, sektorze energetycznym i branży tekstylnej. Jakie rodzaje kompresorów można spotkać w sklepach internetowych? Lepszy będzie kompresor śrubowy czy tłokowy? O większej czy mniejszej pojemności?

Czytaj więcej

 
Smog 4.0, czyli jak technologie pomagają w walce z zanieczyszczeniem powietrza  zdjęcie

Smog 4.0, czyli jak technologie pomagają w walce z zanieczyszczeniem powietrza

Według danych Światowej Organizacji Zdrowia, aż 36 polskich miast znajduje się w niechlubnym rankingu 50 najbardziej zanieczyszczonych miast w Europie . Aglomeracje starają się zmniejszać skalę problemu, m.in ograniczając ruch samochodowy i dofinansowując termomodernizacje budynków. Pomocna w walce ze smogiem może okazać się także technologia, w szczególności taka, która pozwala na integrację wielu elementów w spójne i inteligentne systemy smart city.

Czytaj więcej

 

Bezpieczeństwo w domu: 5 zasad domowego BHP

Statystycznie co piąta osoba ulega wypadkowi w domu, a najczęściej dotyczy to dzieci i osób starszych.

Czytaj więcej

 
Kamery Bosch MIC chronią skarby światowego dziedzictwa UNESCO na wyspie Borneo zdjęcie

Kamery Bosch MIC chronią skarby światowego dziedzictwa UNESCO na wyspie Borneo

Trudno wyobrazić sobie bardziej wymagające warunki środowiskowe niż te, które panują w lesie deszczowym na wyspie Borneo, gdzie różnice temperatur mogą wynosić nawet 30 stopni Celsjusza, a wilgotność powietrza dochodzi do 100%. 

Czytaj więcej

 
Dokładność zamknięta w wygodnej obudowie – licznik cząsteczek Fluke 985 zdjęcie

Dokładność zamknięta w wygodnej obudowie – licznik cząsteczek Fluke 985

Od sprawności systemu HVAC często zależy nie tylko komfort, ale również bezpieczeństwo osób znajdujących się w budynku. Gwarancją tego są optymalnie działające układy filtracji powietrza, mogące wychwycić niepożądane substancje, zanim trafią do naszych płuc. W utrzymaniu ich w odpowiedniej kondycji na pewno pomoże nam licznik cząsteczek Fluke 985

Czytaj więcej

 
Smart city jako proces, czyli jak mierzyć postępy w tworzeniu inteligentnego miasta zdjęcie

Smart city jako proces, czyli jak mierzyć postępy w tworzeniu inteligentnego miasta

Choć istnieje bardzo wiele definicji „smart city” i każde miasto ma swój sposób na wdrażanie inteligentnych rozwiązań, z pewnością łączy je fakt, że nigdy nie jest to nagła zmiana, a pewien proces. Niezależnie zatem od tego, o jakich technologiach jest mowa, warto posiadać długofalową, mierzalną strategię, która pomoże wykorzystać prawdziwy potencjał inteligentnych rozwiązań.

Czytaj więcej

 
Automatyka okienna na FENSTERBAU zdjęcie

Automatyka okienna na FENSTERBAU

Fensterbau Frontale to jedno z największych wydarzeń branży okiennej i drzwiowej. Organizowane co dwa lata targi w tym roku przypadają na 18 – 21 marca 2020 r. Wśród wystawców nie zabraknie D+H z propozycją napędów do różnych systemów fasadowych oraz okien stosowanych w systemach oddymiania i naturalnej wentylacji.

Czytaj więcej

 
Czad – cichy zabójca zdjęcie

Czad – cichy zabójca

Tlenek węgla (CO), potocznie zwany czadem, jest bezbarwnym, bezwonnym, silnie trującym gazem, nieco lżejszym od powietrza. Powstaje w wyniku niepełnego spalania (przy niedostatecznym dopływie tlenu) substancji organicznych i nieorganicznych m.in.: drewna, oleju, gazu, benzyny, nafty, propanu, węgla, ropy.  

Czytaj więcej

 
Nowość - automatyka okienna z BDT-Advanced zdjęcie

Nowość - automatyka okienna z BDT-Advanced

Okno otwierane za pomocą pilota lub aplikacji na telefonie? Nowy napęd BDT-Advanced firmy D+H Polska pozwala realizować trzy funkcje – uchyla, otwiera i rygluje skrzydło okienne.

Czytaj więcej

 
#bezpiecznetargi zdjęcie

#bezpiecznetargi

Czy targi mogą być bezpieczne? – to jedno z najczęstszych pytań zadawanych przez wystawców jak i odwiedzających po ogłoszeniu przez Rząd kolejnego etapu odmrażania ograniczeń.

Czytaj więcej

 
Fakty i mity dotyczące fotowoltaiki, czyli w co warto wierzyć zdjęcie

Fakty i mity dotyczące fotowoltaiki, czyli w co warto wierzyć

Pomimo stale rosnącej popularności fotowoltaiki w naszym kraju, nadal rozpowszechniane są mity, które mogą negatywnie wpłynąć na decyzję o zakupie instalacji. Wzrastająca świadomość inwestorów sprawia, że coraz chętniej sięgają oni po ekologiczne rozwiązania, które są bardzo opłacalne, ponieważ generują ogromne oszczędności, wykorzystując Odnawialne Źródła Energii.

Czytaj więcej

 
OTWÓRZ się na INNOWACJE zdjęcie

OTWÓRZ się na INNOWACJE

Startuje 9. edycja Akademii Wynalazców im. Roberta Boscha

Czytaj więcej

 
IBCON 2019 zdjęcie

IBCON 2019

To już drugie spotkanie specjalistów zainteresowanych nowymi technologiami i rozwiązaniami w budownictwie dostępnymi dla deweloperów i inwestorów zorganizowane w ramach specjalistycznych konferencji Trade Media International.

Czytaj więcej

 
Kamery termowizyjne w misjach powietrznych | 11.04.2017 Warszawa zdjęcie

Kamery termowizyjne w misjach powietrznych | 11.04.2017 Warszawa

Serdecznie zapraszamy na szkolenie techniczne, którego głównym tematem będą kamery termowizyjne do dronów. 

Czytaj więcej

 

Wszystkich: 90