Montersi
 
Monitoring nie tylko do ochrony.  Jak wykorzystać kamery by zwiększyć sprzedaż zdjęcie

Monitoring nie tylko do ochrony. Jak wykorzystać kamery by zwiększyć sprzedaż

Rejestrowany przez kamery sklepowego monitoringu obraz wysokiej rozdzielczości można z powodzeniem wykorzystać w celach marketingowych. 

Czytaj więcej

 
Hakowanie inteligentnego monitoringu zdjęcie

Hakowanie inteligentnego monitoringu

Znamy tę scenę – jest rok 2022, więzień zbiega z policyjnego konwoju, próbuje ukryć się w wąskich uliczkach, ale dostrzega go lokalny patrol. Wbiega więc na główną arterię, schodzi do metra, ale rozpoznany przez ochronę zmienia plan i zmierza do pobliskiego sklepu, a stamtąd, przez zaplecze dociera na parking, kradnie auto i ucieka dalej. Policyjne syreny są co raz głośniejsze, rozpoczyna się szaleńczy pościg i obława.  

Czytaj więcej

 
Książka: Inteligentny budynek. Poradnik projektanta, instalatora i użytkownika zdjęcie

Książka: Inteligentny budynek. Poradnik projektanta, instalatora i użytkownika

Inteligentny budynek jest pojęciem, które pojawiło się na początku lat osiemdziesiątych ubiegłego wieku. Początkowo dotyczyło ono obiektów budowlanych wyposażonych w dość zaawansowaną (jak na ówczesne czasy) automatykę instalacji i systemów. Budziło liczne wątpliwości co do zasadności takiego określenia. Kwestionowano „inteligencję” budynku. Twierdzono, że zasadniejszym byłoby mówienie o „instynkcie” budynku (przez analogię do zwierząt – określone reakcje na określoną, zaistniałą sytuację).

Czytaj więcej

 
Bezpieczeństwo bez wielkich wydatków, czyli jak zbudować tani i skuteczny system monitoringu? zdjęcie

Bezpieczeństwo bez wielkich wydatków, czyli jak zbudować tani i skuteczny system monitoringu?

Jak zabezpieczyć dom, mieszkanie czy biuro przed włamaniem? Nie trzeba sięgać po skomplikowane i drogie rozwiązania alarmowe – prosty system monitoringu wideo zbudować może każdy, kto potrafi obsługiwać smartfona. Wystarczy rzeczony smartfon lub tablet, niedroga kamera/y WiFi… i podstawowa wiedza o tym, jak skonfigurować owe urządzenia.  

Czytaj więcej

 
Bosch dostarcza inteligentny system tłumaczeń dla centrum kongresowego w Walencji – Palacio de Congresos zdjęcie

Bosch dostarcza inteligentny system tłumaczeń dla centrum kongresowego w Walencji – Palacio de Congresos

Palacio de Congresos to nowoczesne centrum kongresowo-wystawiennicze położone w sercu Walencji, w Hiszpanii. W centrum, nazywanym także, Pałacem Światła – ze względu na przeszkloną fasadę i oryginalnie zaprojektowany dach – odbywają się regularnie duże międzynarodowe konferencje. 

Czytaj więcej

 
Co trzeba wiedzieć, planując swój inteligentny dom? zdjęcie

Co trzeba wiedzieć, planując swój inteligentny dom?

Chcąc zainwestować w inteligentny dom, konieczne jest podjęcie decyzji, jakich funkcji i rozwiązań oczekujemy. Wymaga to wielu przemyśleń, by system spełniał nasze indywidualne preferencje.

Czytaj więcej

 
Wsparcie high-tech dla organów ścigania. Zalety monitoringu zintegrowanego zdjęcie

Wsparcie high-tech dla organów ścigania. Zalety monitoringu zintegrowanego

Wykorzystywanie narzędzi monitoringu wizyjnego na potrzeby działań służb mundurowych stało się już standardem. Coraz więcej samorządów, a także firm, inwestuje również w modernizację swoich systemów dozoru, a zarazem w ich cyfryzację. Aby systemy te były jednak skuteczne i w pełni funkcjonalne dla organów ścigania, muszą być odpowiednio zintegrowane. Axis Communications jest jednym z liderów rozwiązań „connected video”.  

Czytaj więcej

 
Bezpieczny i z wysokim IQ. Dom inteligentny z systemem BiSecur firmy Hörmann zdjęcie

Bezpieczny i z wysokim IQ. Dom inteligentny z systemem BiSecur firmy Hörmann

Bramy wjazdowe i garażowe, drzwi wejściowe i wewnętrzne, a także oświetlenie i inne domowe urządzenia połączone systemem sterowania radiowego BiSecur tworzą dom prawdziwie inteligentny. 

Czytaj więcej

 
Dom inteligentny – dom, który myśli, czuje i słucha zdjęcie

Dom inteligentny – dom, który myśli, czuje i słucha

Sterowanie bramą garażową, roletami, oświetleniem czy alarmem bez wstawania z łóżka – inteligentny dom przestał już istnieć tylko w sferze naszych marzeń. Teraz za pomocą smartfona, tabletu, komputera czy nawet smartwatcha będziemy mogli zapewnić bezpieczeństwo i wygodę wszystkim domownikom.

Czytaj więcej

 
Klasyfikacja kamer do monitoringu zdjęcie

Klasyfikacja kamer do monitoringu

Niezwykle szybki rozwój technologii sprzyja skutecznej ochronie naszych domów, sklepów oraz firm. Dostępne na rynku systemy monitorujące to doskonały sposób na zabezpieczenie przed kradzieżą, a w razie potrzeby możliwość wykrycie jej sprawcy. 

Czytaj więcej

 
Hikvision DS-2CD1121-I. Niedroga kamera do monitoringu domu zdjęcie

Hikvision DS-2CD1121-I. Niedroga kamera do monitoringu domu

Hikvision po raz kolejny postanowiło udowodnić, że monitoring domu nie musi być ani kosztowny, ani skomplikowany. Model DS-2CD1121-I to kamera kopułowa, która pozwoli na skuteczne obserwowanie holu, wejścia do domu, terenu podwórza czy wnętrza garażu.

Czytaj więcej

 
Monitoring nie tylko wizyjny, czyli o zaletach audio zdjęcie

Monitoring nie tylko wizyjny, czyli o zaletach audio

Globalny rynek monitoringu IP wciąż rośnie. Jak wynika z raportu Allied Market Research, do 2026 r. jego wartość będzie wzrastać średnio o blisko 13% w skali roku. Kamery monitoringu są stosowane powszechnie w miastach, instytucjach publicznych czy prywatnych firmach w celu zapewnienia bezpieczeństwa.

Czytaj więcej

 
Jakie kamery do monitoringu domu wybrać? zdjęcie

Jakie kamery do monitoringu domu wybrać?

Zależy Ci na bezpieczeństwie Twojej rodziny? Zastanawiasz się, jakie zabezpieczenia domu wybrać? Dowiedz się, czym kierować się przy wyborze kamery do monitoringu, by jak najlepiej spełniała Twoje wymagania.

Czytaj więcej

 
Gdy przyszłość staje się teraźniejszością. Nowoczesne rozwiązania monitoringu sieciowego zdjęcie

Gdy przyszłość staje się teraźniejszością. Nowoczesne rozwiązania monitoringu sieciowego

2 października w historycznych wnętrzach Hotelu Europejskiego odbyła się kolejna edycja dorocznej konferencji Axis Partners’ Day. Zorganizowana przez lidera sieciowych systemów dozoru wizyjnego, firmę Axis Communications, zgromadziła liczne grono partnerów oraz ekspertów z branży. Podczas spotkania przedstawione zostały rozmaite rozwiązania oraz najnowsze trendy w zakresie monitoringu CCTV. 

Czytaj więcej

 
Jak inteligentne systemy wideo mogą poprawić nasze bezpieczeństwo? zdjęcie

Jak inteligentne systemy wideo mogą poprawić nasze bezpieczeństwo?

Według prognoz wartość globalnego rynku analiz wideo do 2023 roku wyniesie 39,3 mld dolarów, przy wzroście 9,3% rocznie. Głównym czynnikiem jego rozwoju jest rosnąca liczba zagrożeń i konieczność wzmacniania systemów prewencji.

Czytaj więcej

 

Wszystkich: 1518