Miasto monitorowane – miasto bezpieczne. Od badań do rozwiązań w zakresie monitoringu miejskiego zdjęcie
 
Najbezpieczniejsze polskie miasto pod nadzorem kamer Axis zdjęcie

Najbezpieczniejsze polskie miasto pod nadzorem kamer Axis

66 polskich miast zostało przeanalizowanych pod względem bezpieczeństwa i otwartości. Badanie zostało przeprowadzone na zlecenie Polskiej Fundacji im. Roberta Schumana, a za analizę odpowiada Centrum Polityka Insight.

Czytaj więcej

 
5 trendów technologicznych na 2020 rok, które pomogą zmienić miasta w smart city zdjęcie

5 trendów technologicznych na 2020 rok, które pomogą zmienić miasta w smart city

Coraz więcej mówi się o rozwoju miast w kontekście ich przemiany w smart city. Najważniejszym aspektem tej transformacji jest technologia – to właśnie ona może sprawić, że aglomeracje staną się bezpieczniejsze, a ich mieszkańcy bardziej mobilni. W 2020 roku kluczowe znaczenie w tym zakresie będzie miała przede wszystkim analiza na krawędzi sieci oraz wykorzystanie chmur prywatnych i hybrydowych.

Czytaj więcej

 
KURS UPRAWNIEŃ ELEKTRYCZNYCH G1 Eksploatacja/Dozór do 1kV zdjęcie

KURS UPRAWNIEŃ ELEKTRYCZNYCH G1 Eksploatacja/Dozór do 1kV

Centrum Wiedzy i Technologii Zabezpieczeń Technicznych zaprasza na Kurs uprawnień elektrycznych G1 Eksploatacja/Dozór do 1kV.  

Czytaj więcej

 
Monitoring nie tylko wizyjny, czyli o zaletach audio zdjęcie

Monitoring nie tylko wizyjny, czyli o zaletach audio

Globalny rynek monitoringu IP wciąż rośnie. Jak wynika z raportu Allied Market Research, do 2026 r. jego wartość będzie wzrastać średnio o blisko 13% w skali roku. Kamery monitoringu są stosowane powszechnie w miastach, instytucjach publicznych czy prywatnych firmach w celu zapewnienia bezpieczeństwa.

Czytaj więcej

 
Optymalizacja opartego na technologii wideo systemu wykrywania pożaru AVIOTEC firmy Bosch pod kątem działania w tunelach zdjęcie

Optymalizacja opartego na technologii wideo systemu wykrywania pożaru AVIOTEC firmy Bosch pod kątem działania w tunelach

Oparty na technologii wideo system wykrywania pożaru AVIOTEC IP starlight 8000 może być teraz używany także w tunelach do niezawodnego i wczesnego wykrywania dymu i płomieni.

Czytaj więcej

 
Axis 200. Krótka historia pierwszej na świecie kamery sieciowej zdjęcie

Axis 200. Krótka historia pierwszej na świecie kamery sieciowej

Nikt nie ma recepty na sukces, ale zgłębiając historie większości globalnych osiągnięć technologicznych można dojść do wniosku, że przełomowe wynalazki i innowacje mają kilka cech wspólnych. Mowa o entuzjastycznych i zaangażowanych ludziach z pomysłem, zapałem do pracy, wyczuciem czasu i przyszłych trendów. Te trzy czynniki okazały się kluczowe także w stworzeniu pierwszej na świecie kamery sieciowej. A wszystko zaczęło się od pewnej podróży do kraju kwitnącej wiśni...

Czytaj więcej

 
Coraz bezpieczniejszy transport publiczny dzięki dozorowi wizyjnemu zdjęcie

Coraz bezpieczniejszy transport publiczny dzięki dozorowi wizyjnemu

Dzięki postępującej cyfryzacji transport publiczny staje się coraz bardziej inteligentny, a w konsekwencji bezpieczniejszy niż kiedykolwiek przedtem. To jeden z wielu wniosków, jakie przyniosły wspólne badania przeprowadzone przez Międzynarodową Unię Transportu Publicznego (UITP) i Axis Communications w zakresie wykorzystania dozoru wizyjnego w sektorze transportu publicznego.

Czytaj więcej

 
Santos, miasto z którego wywodzi się klub piłkarza Pelé, stawia na bezpieczną grę dzięki monitoringowi firmy Bosch zdjęcie

Santos, miasto z którego wywodzi się klub piłkarza Pelé, stawia na bezpieczną grę dzięki monitoringowi firmy Bosch

Santos to nie tylko miasto, w którym znajduje się największy port w Brazylii, lecz także siedziba klubu piłkarskiego Santos FC, w którym w 1956 roku rozpoczął karierę Pelé – jeden z najsłynniejszych piłkarzy w historii futbolu  

Czytaj więcej

 
Pełny obraz zdarzeń podnosi poziom bezpieczeństwa. Monitoring panoramiczny dla sektora transportowego… i nie tylko zdjęcie

Pełny obraz zdarzeń podnosi poziom bezpieczeństwa. Monitoring panoramiczny dla sektora transportowego… i nie tylko

Nieodłącznym elementem inwestycji w modernizację infrastruktury kolejowej, tramwajowej, czy autobusowej stała się instalacja i serwis odpowiednich systemów dozoru wizyjnego, zarówno w obrębie samego pojazdu oraz wokół niego, także w ramach obiektów, tras przejazdu, bądź węzłów przystankowych o bardziej rozległej strukturze.

Czytaj więcej

 
Bosch dostarcza zintegrowany system dozoru wizyjnego dla brytyjskiego dystryktu Runnymede zdjęcie

Bosch dostarcza zintegrowany system dozoru wizyjnego dla brytyjskiego dystryktu Runnymede

Oddalony o godzinę jazdy od Londynu dystrykt hrabstwa Surrey liczy ponad 80 000 mieszkańców. To jedna z najlepiej prosperujących części przedmieść Londynu, w której znajduje się kilka z najdroższych nieruchomości w Zjednoczonym Królestwie. W celu poprawy bezpieczeństwa publicznego, rada dystryktu podpisała umowę z firmą Safer Runnymede.

Czytaj więcej

 
Bosch Building Technologies przedstawia nowy sposób inteligentnego planowania zdjęcie

Bosch Building Technologies przedstawia nowy sposób inteligentnego planowania

Bosch Building Technologies wprowadza na rynek aplikację Project Assistant – inteligentne rozwiązanie, które ma ułatwić pracę integratorom systemów i instalatorom. 

Czytaj więcej

 
Axis wprowadza radar do systemów zabezpieczeń zdjęcie

Axis wprowadza radar do systemów zabezpieczeń

Axis Communications poszerza swoje już bogate portfolio produktów o urządzenia wykorzystujące technologię radarową, która pozwala wyeliminować wiele błędnych alarmów w ramach monitorowania otwartych przestrzeni.

Czytaj więcej

 
Bosch Video Management System 8.0 umożliwia łączenie obrazu z wielu kamer i oferuje większą wydajność przy mniejszym zużyciu energii zdjęcie

Bosch Video Management System 8.0 umożliwia łączenie obrazu z wielu kamer i oferuje większą wydajność przy mniejszym zużyciu energii

Nowa wersja oprogramowania Video Management System 8.0 (BVMS 8.0) firmy Bosch oferuje funkcje stitchingu, dekodowania GPU (Graphics Processor Unit) i platformę 64-bitową – wszystkie nowości umożliwiają operatorom systemów dozoru wideo szybsze reagowanie na zdarzenia dzięki równoczesnemu monitorowaniu większej liczby kamer.

Czytaj więcej

 
Trendy w wykorzystaniu analizy wideo w handlu detalicznym zdjęcie

Trendy w wykorzystaniu analizy wideo w handlu detalicznym

Jak minimalizować straty i maksymalizować zyski sklepu? Odpowiedzią na tę potrzebę są inteligentne rozwiązania Axis w zakresie dozoru wizyjnego, fizycznej kontroli dostępu oraz systemów audio. 

Czytaj więcej

 

Wszystkich: 103