Artykuł Dodaj artykuł

Znaczenie corocznego serwisu drzwi przeciwpożarowych

Drzwi przeciwpożarowe są zabezpieczeniem, które oddziela pomieszczenia przed rozprzestrzenianiem się ognia, dymu czy wysokiej temperatury.

 

Drzwi przeciwpożarowe są zabezpieczeniem, które oddziela pomieszczenia przed rozprzestrzenianiem się ognia, dymu czy wysokiej temperatury. Ich niezawodność powinna być regularnie kontrolowana, aby zapewnić ochronę, prawidłowe działanie, a także bezpieczeństwo. Przegląd i serwis urządzeń przeciwpożarowych to nie tylko dobra inwestycja w bezpieczeństwo ludzi, ale także wymóg. Konieczność prowadzenia takich przeglądów reguluje Rozporządzenie Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 7 czerwca 2010 r. w sprawie ochrony przeciwpożarowej budynków, innych obiektów budowlanych i terenów.

serwis drzwi przeciwpożarowych

Dlaczego kontrola drzwi przeciwpożarowych jest ważna?

Bezpieczeństwo ludzi przebywających na terenie obiektu jest priorytetem. Kontrola i serwis drzwi PPOŻ determinuje ich funkcjonalność, a dzięki temu zapewniają m.in. płynną ewakuację ludzi przebywających w budynku, a także zatrzymują rozprzestrzenianie się ognia i dymu przez określony czas.

Jeśli jesteś zarządcą budynku, ponosisz odpowiedzialność za odbiór techniczny inwestycji, a bezpieczeństwo ludzi jest dla Ciebie priorytetem, zaufaj ekspertom i skorzystaj z naszej oferty przeglądów serwisowych – dodaje Łukasz Wiąckiewicz Manager Serwisu ASSA ABLOY Mercor Doors.

Ponadto serwis urządzeń przeciwpożarowych raz w roku minimalizuje koszty, ponieważ regularne przeglądy to mniej usterek i brak wymiany stolarki przeciwpożarowej na nową.

Specjalistyczne porady dotyczące drzwi przeciwpożarowych

Kluczem do zapewnienia prawidłowo wykonanej usługi jest zlecenie jej przeszkolonym technikom serwisowym. Wówczas mamy pewność, że ochrona przeciwpożarowa jest prowadzona prawidłowo – zgodnie z wymaganiami prawnymi i najnowszymi standardami. Przegląd instalacji przeciwpożarowych pozwoli zachować gwarancję skuteczności oddzieleń przeciwpożarowych. Odpowiednia ochrona przeciwpożarowa jest szczególnie ważna, ponieważ zapobiega lub przynajmniej ogranicza rozprzestrzenianie się ognia, umożliwiając w ten sposób służbom bezpieczeństwa przeprowadzić szybką ewakuację osób znajdujących się w obiekcie. W celu usprawnienia serwisu drzwi PPOŻ wprowadzono możliwość zamówienia usługi przez internet, z każdego miejsca na świecie, aby przyspieszyć czas reakcji na ewentualne usterki.

Wiemy, że ludzie oczekują dziś prostych i łatwo dostępnych usług, dlatego wierzymy, że zamawianie serwisu online spotka się z zainteresowaniem klientów. Stąd właśnie stworzyliśmy prostą, intuicyjną stronę, na której każdy właściciel budynku komercyjnego może zamówić wizytę serwisanta. Kontrola może dotyczyć przeglądu, naprawy lub kompleksowej wymiany drzwi i bram. Co znaczące, już w ciągu 48 godzin od wypełnienia formularza nasi specjaliści skontaktują się z zainteresowanym i ustalą szczegóły. – mówi Łukasz Wiąckiewicz, Manager Serwisu ASSA ABLOY Mercor Doors.

Artykuł został dodany przez firmę


Inne publikacje firmy


Podobne artykuły

 
Klikając “Zgoda” akceptujesz zapisywanie wszystkich danych cookie na twoim urządzeniu. Kliknięcie “Odmowa” oznacza zapisywanie tylko danych niezbędnych do funkcjonowania strony. Więcej informacji o cookie w polityce prywatności.