Artykuł Dodaj artykuł

IV edycja Kongresu bezpieczeństwa antyterrorystycznego budynków użyteczności publicznej - Safe Place 2021

Serdecznie zapraszamy Państwa do udziału w IV edycji Kongresu bezpieczeństwa antyterrorystycznego budynków użyteczności publicznej - Safe Place 2021, który w tym roku odbędzie się w dniach od 20 do 22 października w Klubie Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie. Wydarzenie zostało włączone w oficjalne obchody 70. rocznicy utworzenia Wojskowej Akademii Technicznej oraz 10. rocznicy powołania nauk o bezpieczeństwie w Polsce.

Safe Place 2021

Serdecznie zapraszamy Państwa do udziału w IV edycji Kongresu bezpieczeństwa antyterrorystycznego budynków użyteczności publicznej - Safe Place 2021, który w tym roku odbędzie się w dniach od 20 do 22 października w Klubie Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie. Wydarzenie zostało włączone w oficjalne obchody 70. rocznicy utworzenia Wojskowej Akademii Technicznej oraz 10. rocznicy powołania nauk o bezpieczeństwie w Polsce.

Ze względu na podejmowaną tematykę obrad, szczególnie zachęcamy do udziału w konferencji zarządzających bezpieczeństwem w poszczególnych kategoriach obiektów.  Z pewnością merytorycznie zainteresowani podejmowanymi kwestiami będą przedstawiciele instytucji bezpieczeństwa narodowego, administracji rządowej i samorządowej oraz ośrodków naukowych i eksperckich. Jest to wydarzenie kategorii B2B, zatem rekomendujemy udział w Kongresie potencjalnym partnerom technicznym oraz medialnym.

Kongres Safe Place 2021 został objęty honorowym patronatem Rządowego Centrum Bezpieczeństwa, Komisji Nadzoru Finansowego oraz unijnego CEPOL-u, a wśród współorganizatorów znalazły się między innymi Żandarmeria Wojskowa, Polska Izba Ochrony czy Wyższa Szkoła Policji w Szczytnie. Merytorycznie Kongres wzmocni Centrum Prewencji Terrorystycznej Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego oraz Polski Komitet Normalizacyjny.

W tym roku, by maksymalnie uatrakcyjnić nasz Kongres, zdecydowaliśmy się na trzydniowe obrady oraz część praktyczną w formie warsztatów i różnego rodzaju konkursów z nagrodami. Zaplanowaliśmy też aż 15 nowych, specjalistycznych paneli, które będą prowadzone przez współorganizatorów, przy udziale ekspertów z kraju i zagranicy. W trakcie Kongresu przewidziany jest pokaz najnowszych rozwiązań w zakresie sprzętu kontrterrorystycznego (Policja i SZRP) oraz zabezpieczeń technicznych, a także szereg atrakcji kulturalno-integracyjnych jak uroczysty bankiet czy występ artystyczny akademickiego chóru.

Ze względu na wciąż obecne zagrożenie epidemiczne w tym roku przyjęliśmy najbardziej pewną – hybrydową formę Kongresu. Zgodnie z obowiązującymi przepisami możemy spotkać się w gronie ograniczonej liczby uczestników wraz z nieograniczoną liczbą zaszczepionych przeciwko COVID-19. Zależy nam na tym, by w obiektach kongresowych Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie zgromadzili się wszyscy zainteresowani. Pozostałe osoby, które nie zdążą, lub nie zostaną zakwalifikowane w formule stacjonarnej, będą mogły wziąć udział w Kongresie online. Tę formułę obrad przygotowujemy równolegle i wprowadzimy, gdy będzie taka konieczność.

Kongres rozpoczniemy uroczyście w Klubie WAT w środę 20 października o godzinie 9.00. Później, zgodnie z agendą Kongresu, rozpoczną się tradycyjnie obrady oraz panele eksperckie, które w tym roku będą trwać 3 dni. Nowością będą również warsztaty praktyczne. Każdy z uczestników będzie miał możliwość udziału w czterech kolejno zaprogramowanych panelach praktycznych, prezentujących kwestie zapewnienia bezpieczeństwa i reagowania w przypadku zamachu, z elementami pierwszej pomocy włącznie. Wśród uczestników spotkań warsztatowych zostaną rozlosowane ciekawe pamiątki konferencyjne. Zachęcamy serdecznie do zapoznania się ze wstępną agendą Kongresu.

W trakcie trwania trzydniowych obrad, prócz wspomnianej części praktycznej, zaplanowane są równoległe panele merytoryczne. Będziemy podejmowali dyskusje między innymi na tematy ochrony obiektów, bezpieczeństwa infrastruktury krytycznej, czy nawet zagrożeń w cyberprzestrzeni. Zaplanowaliśmy więc wiele tematów podejmowanych w różnych ujęciach i przez różnorodnych ekspertów. Wszystko w atmosferze naukowej i praktycznej dyskusji z elementami wymiany poglądów oraz kontaktów.

Zapraszamy zatem do zapoznania się ze szczegółami naszego wydarzenia na stronie internetowej www.safeplace.edu.pl. Znajdziecie nas Państwo również w mediach społecznościowych. Rekomendujemy subskrypcję naszego kanału YouTube – Project SAFE-TY – tak by być na bieżąco z zamieszczanymi tam materiałami, dotyczącymi bezpieczeństwa antyterrorystycznego.

Zachęcamy do jak najszybszego wysyłania kart zgłoszenia udziału w Kongresie, podkreślając, że o zakwalifikowaniu do formuły stacjonarnej będzie decydowała kolejność wpływających do sekretariatu zgłoszeń.

Artykuł został dodany przez firmę


 
Klikając “Zgoda” akceptujesz zapisywanie wszystkich danych cookie na twoim urządzeniu. Kliknięcie “Odmowa” oznacza zapisywanie tylko danych niezbędnych do funkcjonowania strony. Więcej informacji o cookie w polityce prywatności.