Artykuł Dodaj artykuł

Inteligentna aplikacja analityczna do wykrywania ludzi i pojazdów

Axis Communications wprowadza na rynek narzędzie Axis Object Analytics.

Axis Communications wprowadza na rynek narzędzie Axis Object Analytics. Jest to aplikacja do inteligentnej analizy wideo, która umożliwia detekcję oraz klasyfikację osób i pojazdów. Idealnie sprawdzi się ona w miejscach takich jak budynki użyteczności publicznej, magazyny czy parkingi. Będzie także fabrycznie instalowana w kamerach sieciowych Axis, podnosząc ich funkcjonalność bez dodatkowych kosztów.

Inteligentna aplikacja analityczna do wykrywania ludzi i pojazdów

Prosty interfejs aplikacji Axis Object Analytics umożliwia łatwe konfigurowanie indywidualnych scenariuszy przez wybranie warunku alarmowego, takiego jak np. wejście obiektu w określony obszar czy przekroczenie wirtualnej linii, bądź wskazanie obiektów mających wyzwalać alarm: osób, pojazdów lub obu rodzajów. Ponadto dzięki inteligentnym algorytmom aplikacja ignoruje większość typowych źródeł kosztownych fałszywych alarmów, takich jak kołyszące się rośliny, niewielkie ruchome obiekty i szybko przemieszczające się cienie na ziemi.

Aplikacja jest skalowalna i analizuje materiał wizyjny bezpośrednio w kamerze, a więc nie trzeba stosować dodatkowego, kosztownego sprzętu obliczeniowego. Czynnik ten skraca również czas przetwarzania danych oraz minimalizuje zapotrzebowanie na przepustowość i pamięć masową. Atutem Axis Object Analytics jest pełna elastyczność, która do minimum ogranicza wymagane czynności konfiguracyjne. Aplikacja umożliwia jednoczesne wykonywanie różnych scenariuszy. W razie potrzeby można ją zintegrować z systemem zarządzania zdarzeniami w kamerze i innymi rozwiązaniami sieciowymi.

W najnowszych kamerach sieciowych Axis aplikacja Axis Object Analytics jest dostępna bezpłatnie jako fabrycznie zainstalowany element oprogramowania sprzętowego w wersji 10.2 lub nowszej.

Najważniejsze cechy:

  • Analiza wideo na brzegu sieci
  • Klasyfikacja osób i pojazdów
  • Jednoczesne wykonywanie wielu scenariuszy
  • Prosty interfejs
  • Bezpłatna, fabrycznie instalowana aplikacja

Artykuł został dodany przez firmę

Axis Communications Poland Sp. z o.o.

Axis jest liderem na rynku sieciowych systemów wizyjnych. Oferuje produkty i rozwiązania z zakresu kamer IP, enkoderów, akcesoriów oraz oprogramowania do rejestracji przeznaczone do profesjonalnych instalacji.

Zapoznaj się z ofertą firmy


Inne publikacje firmy


Podobne artykuły