Artykuł Dodaj artykuł

Szybka kamera PTZ od Axis do dużych obszarów o słabym oświetleniu

Axis Communications właśnie zaprezentowało nowe urządzenie AXIS Q6135-LE, czyli szybką kamerę PTZ z technologią OptimizedIR o zasięgu 250 m.

Axis Communications właśnie zaprezentowało nowe urządzenie AXIS Q6135-LE, czyli szybką kamerę PTZ z technologią OptimizedIR o zasięgu 250 m. Zawiera ona procesor nowej generacji, który zapewnia ulepszoną obsługę obrazu, wzmocnione zabezpieczenia, rozszerzone funkcje analiz i znacznie efektywniejszą kompresję wideo.

Szybka kamera PTZ od Axis do dużych obszarów o słabym oświetleniu

Urządzenie udostępnia technologię OptimizedIR z oświetlaczami IR-LED, które dostosowują się do zoomu kamery, zapewniając znakomitą jakość wideo w ciemności lub przy słabym oświetleniu na odległość do 250 m, a nawet większą, w zależności od obserwowanej sceny. Dzięki temu kamera AXIS Q6135-LE idealnie sprawdza się na ciemnych, otwartych obszarach, takich jak np. parki, gdzie wymagany jest szczegółowy dozór alei, ścieżek itp. Urządzenie jest wyposażone w aplikację Autotracking 2 z funkcją „kliknij i śledź”, a także dynamiczne nakładki ułatwiające szybką orientację w czasie aktywnego śledzenia obiektów. Dodatkowo aplikacja AXIS Object Analytics umożliwia detekcję oraz klasyfikację ludzi i pojazdów. Ponadto technologia Lightfinder 2.0 pozwala uzyskać lepsze nasycenie kolorów na obrazach rejestrowanych w słabym oświetleniu, a także ostrzejsze obrazy ruchomych obiektów.

Kamera jest wyposażona w rozszerzone zabezpieczenia, takie jak podpisane oprogramowanie sprzętowe i funkcja bezpieczny start, które dają pewność, że instalowane będzie tylko autoryzowane, niezmodyfikowane oprogramowanie sprzętowe. Kamera ma także moduł TPM (Trusted Platform Module) z certyfikatem FIPS 140-2 na poziomie 2, który zapewnia bezpieczne przechowywanie wszystkich kluczy kryptograficznych i certyfikatów, dzięki czemu nawet w razie naruszenia zabezpieczeń nic im nie grozi.

Najważniejsze cechy:

  • Rozdzielczość HDTV 1080p i 32-krotny zoom optyczny
  • OptimizedIR (zasięg 250 m)
  • Axis Lightfinder 2.0
  • Autotracking 2 i pomoc w orientacji
  • Axis Object Analytics

Urządzenie udostępnia technologię Axis Zipstream z obsługą formatów H.264 i H.265, która znacznie zmniejsza zapotrzebowanie na przepustowość i pamięć masową.

Artykuł został dodany przez firmę

Axis Communications Poland Sp. z o.o.

Axis jest liderem na rynku sieciowych systemów wizyjnych. Oferuje produkty i rozwiązania z zakresu kamer IP, enkoderów, akcesoriów oraz oprogramowania do rejestracji przeznaczone do profesjonalnych instalacji.

Zapoznaj się z ofertą firmy


Inne publikacje firmy


Podobne artykuły