Artykuł Dodaj artykuł

Pierwsza kamera Axis łącząca AI i deep learning

Axis Communications wprowadza na rynek kamerę AXIS Q1615 Mk III z analityką opartą na sztucznej inteligencji, wykorzystującą mechanizmy głębokiego uczenia (deep learning).

Axis Communications

Axis Communications wprowadza na rynek kamerę AXIS Q1615 Mk III z analityką opartą na sztucznej inteligencji, wykorzystującą mechanizmy głębokiego uczenia (deep learning). Ta zaawansowana stałopozycyjna kamera typu box zawiera innowacyjny podwójny chipset, który umożliwia bardzo szczegółową klasyfikację obiektów.

Wspomniany chipset - łączący w sobie procesor Axis ARTPEC-7 oraz jednostkę przetwarzania głębokiego uczenia - to klucz do udostępnianych przez nową kamerę wyjątkowych, opartych na sztucznej inteligencji funkcji klasyfikacji obiektów. Tak zaawansowane elementy sprzętowe dają użytkownikom możliwość korzystania ze specjalnie opracowanych aplikacji zewnętrznych opartych na funkcjach AI oraz mechanizmach klasyfikacji osób i obiektów. Ponadto, dzięki podwójnemu chipsetowi, fabrycznie zainstalowana aplikacja analityczna AXIS Object Detector może rozróżniać takie rodzaje pojazdów jak rowery, samochody osobowe, autobusy, samochody ciężarowe itd. 

Wyposażenie kamery w podwójny chipset sprawia, że analizy mogą być wykonywane bezpośrednio w kamerze (na brzegu sieci), co zwiększa szybkość działania i skalowalność systemu. Inne korzyści obejmują: przetwarzanie w czasie rzeczywistym, redukcję kosztów i obniżenie stopnia złożoności. Ponadto przez sieć przesyłany jest tylko niezbędny materiał wizyjny, co ogranicza zapotrzebowanie na pamięć masową i przepustowość oraz zmniejsza obawy dotyczące prywatności. 

Najważniejsze cechy: 

  • Zaawansowana sztuczna inteligencja z funkcją głębokiego uczenia
  • Szczegółowa klasyfikacja obiektów
  • Obsługa aplikacji AI innych firm 
  • Przetwarzanie w 100% na brzegu sieci — skalowalność i oszczędność 
  • Najbardziej zaawansowane funkcje kamer Axis z linii Q

Więcej informacji: AXIS Q1615 Mk III 

Axis wykorzystuje sztuczną inteligencję także w innych swoich rozwiązaniach, np. w AXIS Parking Violation Detection, które może automatycznie wykrywać nieprawidłowości w parkowaniu i wysyłać alarm po każdym wykryciu potencjalnego naruszenia przepisów. Umożliwia to policji lub innym służbom szybkie podejmowanie odpowiednich działań, takich jak odholowanie pojazdu lub wystawienie mandatu.

Artykuł został dodany przez firmę

Axis Communications Poland Sp. z o.o.

Axis jest liderem na rynku sieciowych systemów wizyjnych. Oferuje produkty i rozwiązania z zakresu kamer IP, enkoderów, akcesoriów oraz oprogramowania do rejestracji przeznaczone do profesjonalnych instalacji.

Zapoznaj się z ofertą firmy


Inne publikacje firmy


Podobne artykuły