Artykuł Dodaj artykuł

Bazujący na rozwiązaniach IP system konferencyjny DICENTIS firmy Bosch

Niezależny od platformy interfejs wspiera integrację dotykowych paneli sterowania innych producentów

Niezależny od platformy interfejs wspiera integrację dotykowych paneli sterowania innych producentów

Dicentis zestaw urządzeń fot. BoschDicentis zestaw urządzeń
fot. Bosch

 

Wraz z pojawieniem się wersji 3.2 oprogramowania, system konferencyjny DICENTIS oferuje nowy, niezależny od platformy, bezpieczny i skalowalny interfejs bazujący na JSON (JavaScript Object Notation) i komunikacji websocket.

System obsługuje płynnie łączność z urządzeniami do zarządzania i sterowania konferencją, takimi jak panele dotykowe oraz krosownice wizyjne innych producentów. To wszystko za pośrednictwem interfejsu, który działa niezależnie od systemu operacyjnego, w tym także Microsoft Windows.

„Dzięki integracji dotykowych paneli sterowania innych producentów system DICENTIS umożliwia organizatorom konferencji sterowanie wszystkimi ważnymi funkcjami podczas konferencji, w tym projektorami wideo, systemami audio i oświetleniem, za pomocą jednego urządzenia. Ułatwia to zarządzanie konferencjami i zapewnia lepszą widoczność statusu wszystkich podłączonych urządzeń” – mówi Sjack Schellekens, Product Manager w Bosch Building Technologies.

Jednym z pierwszych producentów paneli dotykowych, który dostosował interfejsy sterujące do oferty produktów DICENTIS jest firma Extron. Pochodząca z Anaheim w Kaliforni firma Extron to znany globalny dostawca profesjonalnych rozwiązań audio-wideo, w tym m.in. systemów sterowania. Aktualnie dostępne dotykowe panele sterowania i procesory są w pełni kompatybilne z systemem konferencyjnym DICENTIS. W ten sposób integratorzy systemów mogą zaoferować rozwiązania składające się z systemu konferencyjnego DICENTIS oraz paneli dotykowych Extron, które można w łatwy sposób dostosować do indywidualnych potrzeb ich klientów.

„Integracja paneli dotykowych innych producentów to kontynuacja ewolucji systemu konferencyjnego DICENTIS, który oferuje najwyższy poziom elastyczności i umożliwia integrację urządzeń innych producentów oraz tworzenie przyszłościowych rozwiązań” – dodaje Schellekens.

Z uwagi na obsługę tłumaczenia nawet 100 języków, system DICENTIS staje się nowym standardem wśród systemów konferencyjnych, zaspokajającym zróżnicowane potrzeby: zarządzanie dyskusją, tłumaczenia symultaniczne, wybór języka, głosowania, funkcje multimedialne, transmisje wideo na żywo, dostęp do internetu, przeglądanie dokumentów, aplikacje innych producentów i wiele innych funkcjonalności. System bazuje na architekturze sieciowej IP OMNEO, obsługuje technologie Dante™ i Power over Ethernet (PoE) oraz umożliwia szybką i łatwą integrację z systemami innych producentów.

Integracja dotykowych paneli sterowania innych producentów jest wspierana we wszystkich aktualnych wersjach systemu konferencyjnego DICENTIS. W oparciu o ostatnią aktualizację oprogramowania, funkcjonalności i elementy sterujące systemu można w dalszym ciągu rozwijać, także poprzez współpracę partnerską z większą liczbą producentów sprzętu i paneli dotykowych.

Artykuł został dodany przez firmę

Bosch Security and Safety Systems

Naszym celem jest ochrona życia, budynków, mienia. Nasza oferta produktowa obejmuje systemy dozoru wizyjnego, sygnalizacji włamania i napadu, sygnalizacji pożarów i ewakuacji głosowej, a także rozwiązania do kontroli dostępu i zarządzania.

Zapoznaj się z ofertą firmy


Inne publikacje firmy


Podobne artykuły