Artykuł Dodaj artykuł

Jak powiązać wyposażenie sklepów z profilem ich działalności?

Zależność pomiędzy specjalizacją sklepu, a jego umeblowaniem i wyposażeniem jest widoczna na pierwszy rzut oka i to nie tylko dla projektantów sklepowych wnętrz.

Jak powiązać wyposażenie sklepów z profilem ich działalności?

Zależność pomiędzy specjalizacją sklepu, a jego umeblowaniem i wyposażeniem jest widoczna na pierwszy rzut oka i to nie tylko dla projektantów sklepowych wnętrz. Za pewnik możemy uznać, że w sklepie z odzieżą, nie spotkamy chłodni, a w sklepie mięsnym nie zastaniemy raczej standu prasowego. Oczywiście, powyższe przykłady stanowią jedynie powierzchowne spojrzenie na skomplikowane zagadnienie, jakim jest kompleksowe projektowanie sklepów. Czy istnieją ogólne zasady, którym podlega aranżacja przestrzeni handlowych i jak ich przestrzegać?

Wyposażenie sklepów spożywczych o niewielkim metrażu

Źródło: Meble Sklepowe - Producent Wyposażenia Sklepów | Vonart.com.plŹródło: Meble Sklepowe - Producent Wyposażenia Sklepów | Vonart.com.pl

Sklepy małoformatowe (tj. o powierzchni poniżej 400 m 2 ) stanowią najliczniejszą grupę sklepów spożywczych. Ze względu na stosunkowo niewielką przestrzeń handlową (bo przecież należy pamiętać o konieczności uwzględnienia magazynu, czasem chłodni oraz pomieszczeń socjalnych i sanitarnych), wyposażenie sklepów spożywczych jest zazwyczaj zaaranżowane w sposób rzędowy.

Układ ten opiera się w dużej mierze o regały sklepowe metalowe, które doskonale sprawdzają się w składowaniu i ekspozycji produktów o zróżnicowanej wadze i gabarytach. Warto również pamiętać, że układ ten doskonale sprawdza się w przypadku produktów szybko zbywalnych, które bardzo szybko znikają z półek. Odpowiednio rozstawione regały sklepowe metalowe umożliwiają szybkie uzupełnienie braków przez pracowników. Prócz sklepów spożywczych, aranżacja w systemie rzędowym sprawdzą się także w drogeriach, sklepach z zabawkami czy księgarniach.

Jak zaplanować wyposażenie sklepów w galeriach handlowych?

Do jednych z największych wyzwań, przed jakimi stają projektanci przestrzeni komercyjnych, jest wyposażenie sklepów w centrach handlowych. Lokale te dysponują zazwyczaj znikomą ilością miejsca – to właśnie dlatego tak ważne jest jego ergonomiczne rozplanowanie. Na wyposażenie sklepów, zlokalizowanych na niewielkich przestrzeniach, kluczowy wpływ ma asortyment. Lokale takie jak kioski czy saloniki prasowe, dążą zazwyczaj do maksymalnego zagospodarowania przestrzeni, kładąc większy nacisk na praktyczny charakter wnętrza niż jego elegancję.

Wyposażenie sklepów markowych z segmentu premium

W przypadku punktów, zajmujących się dystrybucją prestiżowych produktów z górnej półki, wyposażenie sklepów rządzi się nieco innymi prawami. Duży nacisk kładziony jest na estetykę.

Składowanie produktów jeden na drugim, które można spotkać w mniej prestiżowych sklepach, ustępuje pojedynczym, klarownie wyeksponowanym egzemplarzom. Regały sklepowe metalowe zostają zamienione na indywidualnie zaprojektowane konstrukcje, których zadaniem jest przede wszystkim stworzenie kompletnej koncepcji aranżacyjnej o wysokich walorach ekspozycyjnych.

Wyposażenie sklepów warto skonsultować z doświadczonym wykonawcą, takim jak firma Vonart, posiadającej na swym koncie dziesiątki udanych realizacji. Już dziś zapoznaj się z ofertą Vonart i zobacz sam, jak gruntowna przebudowa może odmienić zarządzaną przez Ciebie przestrzenią sklepową.

 

Znajdziesz nas pod adresem: 53-609 Wrocław, ul.Fabryczna 10 lub na naszej stronie: www.Vonart.com.pl

Artykuł sponsorowany

Podobne artykuły