Artykuł Dodaj artykuł

Nowe standardy szkoleń Bosch Security and Safety Systems

Bosch Security and Safety Systems opracował i wdrożył nowe standardy szkoleń. Praktycznie od podstaw została zbudowana nowoczesna sala szkoleniowa oraz uruchomiona nowa platforma szkoleniowa – Learning Management Systems.

Nowe standardy szkoleń Bosch Security and Safety Systems

fot. Bosch

  • szeroka oferta szkoleń dla autoryzowanych partnerów, firm instalacyjnych, projektantów i użytkowników końcowych
  • platforma szkoleniowa LMS – Learning Management System
  • nowoczesna, w pełni wyposażona sala szkoleniowa

Bosch Security and Safety Systems jest liderem rynku technicznych zabezpieczeń mienia i życia. Wyznacza nowe standardy technologiczne w branży oferując nowoczesne i często przełomowe rozwiązania. Priorytetem działalności Bosch Security and Safety Systems jest zapewnienie bezpieczeństwa i komfortu użytkownikom budynków. Zastosowanie nawet najlepszej jakości i najnowocześniejszych produktów jest warunkiem koniecznym, ale niewystarczającym dla stworzenia niezawodnego systemu bezpieczeństwa. Bardzo ważne jest również, aby produkty trafiały w ręce kompetentnych i przeszkolonych projektantów oraz instalatorów, szczególnie w przypadku zaawansowanych i nowatorskich technologii.

Mając to na uwadze dział Bosch Security and Safety Systems opracował i wdrożył nowe standardy szkoleń. Praktycznie od podstaw została zbudowana nowoczesna sala szkoleniowa oraz uruchomiona nowa platforma szkoleniowa – Learning Management Systems.

Nowoczesna sala szkoleniowa

Na potrzeby szkoleń zostało przygotowanych kilkanaście w pełni wyposażonych stanowisk szkoleniowych. Uczestnicy mają do dyspozycji 6 kompletnych central do systemu sygnalizacji pożaru wraz z elementami detekcyjnymi i wykonawczymi. Kolejne 6 stanowisk to bardzo dobrze wyposażone stanowiska do szkoleń z zakresu kontroli dostępu oraz oprogramowania do integracji systemów bezpieczeństwa BIS (Bosch Integration Systems).

W zakresie telewizji dozorowej i systemu BVMS (Bosch Video Management System) w sali dostępnych jest 6 w pełni wyposażonych stanowisk, które umożliwią komfortowe prowadzenie szkoleń z zakresu systemów telewizji dozorowej, w tym również analizy obrazu. Dla celów szkoleniowych z zakresu systemów nagłośnienia i ewakuacji dostępne są 3 szafy Rack 19” w pełni wyposażone w system nagłośnienia Paviro oraz w system nagłośnienia Praesideo, które stanowią podstawę oferty Boscha w tym zakresie. Dodatkowo sala szkoleń została wyposażona w liczne kamery i głośniki, które umożliwią komfortowe prowadzenie części praktycznej szkoleń.

W zakresie systemów sygnalizacji włamania i napadu uczestnicy szkoleń mają do dyspozycji 8 walizek szkoleniowych oferujących kompletne zestawy central alarmowych serii B/G oraz szafy Rack 19” wyposażone w adresowalny system sygnalizacji włamania i napadu MAP 5000 (Modular Alarm Platform). Elementem dopełniającym wszystkie zainstalowane systemy jest w pełni działający nowoczesny system kongresowy Dicentis wraz z systemem tłumaczeń symultanicznych.

„Nowa sala szkoleniowa w przyszłości pozwoli również na rozszerzenie oferty szkoleniowej. Już we wrześniu tego roku uruchomimy Bosch Design Academy. Będzie to program szkoleniowy skierowany do naszych firm partnerskich, mający na celu dostarczanie im wiedzy w zakresie projektowania na miarę systemów bezpieczeństwa dla konkretnych budynków, oraz inwestorów. W ten sposób zamierzamy wzmocnić naszą pozycję na rynku i zwiększyć kompetencje sieci partnerskiej” – mówi Krzysztof Góra, dyrektor handlowy działu Bosch Security and Safety Systems. 

Platforma szkoleniowa Learning Management System (LMS)

Nieodłącznym elementem skutecznej sprzedaży zaawansowanych systemów są szkolenia produktowe skierowane do autoryzowanych partnerów handlowych, firm instalacyjnych, projektantów i użytkowników końcowych. Aby sprostać – z jednej strony – rosnącym wymaganiom rynkowym w zakresie szkoleń, a z drugiej strony –  dynamicznym zmianom oferty produktowej związanej z rozwojem technologii, Bosch Security and Safety Systems wprowadził na rynek nowoczesną platformę szkoleniową LMS (Learning Management System).

Platforma ta oferuje zarówno szkolenia on-line jak i szkolenia w salach szkoleniowych. System szkoleń LMS obejmuje swoim zasięgiem wszystkie oddziały Bosch Security and Safety Systems na całym świecie. Dzięki temu klienci Boscha mają dostęp do szkoleń w języku polskim i angielskim.

Więcej informacji o systemie LMS i możliwość rejestracji na szkolenia znajduje się pod linkiem: https://www.boschsecurity.com/pl/pl/wsparcie-techniczne/szkolenia/

Artykuł został dodany przez firmę

Robert Bosch Sp. z o.o. Dział Security and Safety Systems

Naszym celem jest ochrona życia, budynków, mienia. Nasza oferta produktowa obejmuje systemy dozoru wizyjnego, sygnalizacji włamania i napadu, sygnalizacji pożarów i ewakuacji głosowej, a także rozwiązania do kontroli dostępu i zarządzania.

Zapoznaj się z ofertą firmy


Inne publikacje firmy


Podobne artykuły