Alkam SecurityAlkam Security

Artykuł Dodaj artykuł

Pełny obraz zdarzeń podnosi poziom bezpieczeństwa. Monitoring panoramiczny dla sektora transportowego… i nie tylko

Nieodłącznym elementem inwestycji w modernizację infrastruktury kolejowej, tramwajowej, czy autobusowej stała się instalacja i serwis odpowiednich systemów dozoru wizyjnego, zarówno w obrębie samego pojazdu oraz wokół niego, także w ramach obiektów, tras przejazdu, bądź węzłów przystankowych o bardziej rozległej strukturze.

Logo Axis Communications

Nieodłącznym elementem inwestycji w modernizację infrastruktury kolejowej, tramwajowej, czy autobusowej stała się instalacja i serwis odpowiednich systemów dozoru wizyjnego, zarówno w obrębie samego pojazdu oraz wokół niego, także w ramach obiektów, tras przejazdu, bądź węzłów przystankowych o bardziej rozległej strukturze. Obok kamer 360 stopni monitoring panoramiczny wydaje się tu jednym z bardziej efektywnych rozwiązań.

Pełny obraz zdarzeń podnosi poziom bezpieczeństwa. Monitoring panoramiczny dla sektora transportowego… i nie tylko

Póki co, żaden  system dozoru wizyjnego nie da stuprocentowej gwarancji bezpieczeństwa, ale są już na rynku rozwiązania znacząco to bezpieczeństwo poprawiające – pod kątem prewencji, ale również skuteczności pracy dochodzeniowo-śledczej. Mowa o kamerach panoramicznych, które umożliwiają szerszą obserwację obszaru za pomocą tylko jednej kamery. Najnowsze kamery z serii P38 (AXIS P3807-PVE) od Axis Communications są w tej kategorii uznawane za jedne z najlepszych.

Po pierwsze – szeroka funkcjonalność oparta na jakości. Kamery panoramiczne Axis  to multisensorowe kamery dające pokrycie w zakresie 180° poziomo i 90 ° pionowo, z dużą ostrością szczegółów, dużą gęstością pikseli (8 MP) i minimalnym zniekształceniem obrazu. Dzięki technologii Lightfinder charakteryzują się wyjątkowo wysoką światłoczułością. Mogą generować kolorowy obraz przy oświetleniu o natężeniu zaledwie 0,18 luksa lub niższym, zaś za sprawą technologii  Forensic WDR kamery P38 umożliwiają dynamiczną zmianę wartości pikseli niedoświetlonych lub prześwietlonych w monitorowanych scenach w takim stopniu, aby zarówno w instalacjach zewnętrznych, jak i wewnętrznych system radził sobie z rejestracją przy każdej amplitudzie kontrastu i naświetlenia. Wykorzystując uchwyt AXIS T94V01C Dual Camera Mount, można zamontować dwie kamery sieciowe AXIS P3807-PVE zwrócone do siebie tyłem. W ten sposób zyskasz możliwość oglądania pełnej panoramy 360°.

Po drugie – racjonalizacja kosztów. Jedna kamera, ewentualnie dwie (jako połączenie z AXIS T94V01C), może zastąpić kilka urządzeń, zmniejszając koszty związane z instalacją, okablowaniem i oprogramowaniem do zarządzania wideo. Ponadto, na pojedynczy strumień z takiej kamery (pozwalający pracować na pełnym obrazie) wystarczy jedna licencja VMS. Filtrowanie i kompresja danych w ramach technologii Zipstream umożliwia natomiast pełną optymalizację zasobów pamięci masowej pod kątem dostępnej przepustowości.

Dlatego właśnie nowe, multisensorowe kamery z serii P38, zapewniając szeroki kąt widzenia i płynne połączenie obrazu z różnych modułów optycznych, wydają się stworzone do monitoringu aktywności i zdarzeń na rozleglejszych obszarach, włączając analizę ruchu osób i pojazdów. Nadają się dobrze do użytku w strefach przystankowych, na stacjach kolejowych, w metrze, w portach lotniczych. Jak twierdzi Karol Dominiczak – Key Account Manager w Axis Communications Polska - Seria P38 to idealne rozwiązanie do zabezpieczania transportu, czy obwodowego dozoru krytycznej infrastruktury około-transportowej, ale sprawdzi się też w monitoringu budynków użyteczności publicznej, obiektów rządowych, banków, placówek medycznych, na placach, stadionach, kampusach i parkingach. I dodaje - Prace nad naszymi nowymi rozwiązaniami, także do obserwacji panoramicznej, mają zasadniczy cel: uzyskanie jak najlepszej perspektywy przy zachowaniu precyzji oglądu, bo pełny obraz zdarzeń podnosi poziom bezpieczeństwa.

Artykuł został dodany przez firmę

Axis Communications Poland Sp. z o.o.

Axis jest liderem na rynku sieciowych systemów wizyjnych. Oferuje produkty i rozwiązania z zakresu kamer IP, enkoderów, akcesoriów oraz oprogramowania do rejestracji przeznaczone do profesjonalnych instalacji.

Zapoznaj się z ofertą firmy


Inne publikacje firmy


Podobne artykuły