Artykuł Dodaj artykuł

Kamera sieciowa DINION starlight 8000 MP firmy Bosch

Kamera sieciowa Bosch DINION IP starlight 8000 MP o rozdzielczości 5 megapikseli ustanawia nowy standard jakości kamer do monitoringu wizyjnego, które oferują najwyższą jakość obrazu, niezależnie od pory dnia, szybkości poruszania się obiektów czy warunków oświetleniowych. 

  • Rozdzielczość 5 megapikseli zapewnia wysoką jakość obrazu nawet przy minimalnym oświetleniu
  • Funkcja automatycznej adaptacji oświetlenia optymalizuje identyfikację obiektów
  • Redukcja kosztów archiwizacji oraz obciążenia sieci o 50% bez ryzyka obniżenia jakości obrazu

Kamera sieciowa Bosch DINION IP starlight 8000 MP o rozdzielczości 5 megapikseli ustanawia nowy standard jakości kamer do monitoringu wizyjnego, które oferują najwyższą jakość obrazu, niezależnie od pory dnia, szybkości poruszania się obiektów czy warunków oświetleniowych.

Dzięki zaawansowanym funkcjom nowa kamera sieciowa DINION IP starlight 8000 MP doskonale nadaje się do monitoringu infrastruktur o znaczeniu krytycznym, parkingów, centrów miast oraz innych obszarów, charakteryzujących się trudnymi warunkami oświetleniowymi.

Kamera sieciowa DINION starlight 8000 MP BoschKamera sieciowa DINION starlight 8000 MP oferuje najwyższą jakość obrazu dzięki rozdzielczości 5 megapikseli oraz pracy w trybie 30 klatek na sekundę, gwarantując rejestrację szybko poruszających się obiektów przy bardzo słabym oświetleniu. Najnowocześniejsza technologia sensorów optycznych oraz innowacyjne rozwiązania w dziedzinie redukcji szumów gwarantują wysoką światłoczułość, która wynosi 0,0121 luksa przy 5 megapikselach w trybie kolorowym oraz 0,00825 luksa przy rozdzielczości 1080p. Dzięki temu kamera zapewnia obraz kolorowy w sytuacjach, w których inne kamery mogłyby rejestrować tylko obraz w czerni i bieli, oraz obraz czarno-biały w sytuacjach, w których inne kamery nie byłyby już w stanie w ogóle rejestrować obrazu. Funkcja intelligent Auto Exposure (iAE) firmy Bosch gwarantuje skuteczne filtrowanie niekorzystnego oświetlenia, np. zmiennego oświetlenia filmowanego obiektu oraz światła padającego na obiektyw. Dzięki funkcji iAE kamera dynamicznie dostosowuje się do zmiennych warunków oświetleniowych, aby rejestrować obraz przy najlepszych w danym momencie ustawieniach. Ponadto, funkcja iAE zapewnia także wyjątkowo duży zakres dynamiki 103+16 dB w trybie 1080p. Pozwala to zwiększyć liczbę odcieni szarości, co znacząco poprawia identyfikację obiektów, np. znajdujących się w cieniu.

Inteligentna analiza wideo (IVA)

Kamera sieciowa DINION starlight 8000 MP jest wyposażona w funkcję inteligentnej analizy wideo (IVA) firmy Bosch. Funkcja IVA umożliwia zdefiniowanie scenariuszy i automatyczne powiadamianie operatora, a także automatyczne śledzenie zdefiniowanych obiektów. Można wybrać i łączyć ze sobą maksymalnie 8 z 15 wcześniej skonfigurowanych reguł alarmowych. Pozwala to zwiększyć efektywność działania systemu oraz znacząco ograniczyć liczbę fałszywych alarmów. Wszystkie dane, które funkcja IVA rejestruje i analizuje (np. wielkość obiektu, prędkość poruszania się, kierunek, kolor, liczba osób itp.) są zapisywane w formie metadanych równolegle z obrazem wideo. Metadane można wykorzystywać m.in. do optymalizacji procesów biznesowych. Użytkownicy systemu mają możliwość zbadania liczebności lub uzyskanie informacji o zagęszczeniu ruchu osób w określonych obszarach.

Nieograniczony dostęp do danych wideo i funkcji umożliwiających sterowanie kamerą

Przy ograniczonej szerokości pasma transmisja obrazu live w jakości HD na urządzenia mobilne jest zazwyczaj bardzo utrudniona. Dzięki zastosowaniu technologii dynamicznego transkodowania firmy Bosch można optymalizować streaming wideo na tyle, że obserwatorzy mają dostęp do scen transmitowanych na żywo. Odbywa się to w zasadzie niezależnie od dostępnej szerokości pasma, przy czym możliwa jest także transmisja szczegółowych obrazów, a także obrazu w rozdzielczości Full HD (1080p). Oprócz gwarancji mobilnego dostępu do danych wideo o każdej porze i z dowolnego miejsca, dynamiczne transkodowanie umożliwia także zdalne sterowanie kamerą. Technologia ta ułatwia również znalezienie określonych sekwencji wideo w dużej ilości zarejestrowanych materiałów. W kamerach sieciowych DINION starlight 8000 MP funkcja dynamicznego transkodowania działa w połączeniu z rejestratorami sieciowymi Bosch DIVAR lub Bosch VIDEOJET.

Redukcja kosztów archiwizacji oraz obciążenia sieci

Nowa kamera sieciowa wykorzystuje technologię inteligentnej redukcji szumów (iDNR). Funkcja w sposób ciągły kontroluje ruch na obrazie, ponieważ prędkość przesyłu danych (Mbit/s) jest niższa przy scenach statycznych, a wyższa przy dynamicznych. Dodatkowo funkcja pozwala odróżnić ważne informacje od nieistotnego szumu. Dzięki monitoringowi transmisji funkcja iDNR umożliwia ograniczenie prędkości przesyłu nawet o 50%, co zmniejsza obciążenie sieci, komputerów oraz przestrzeni dysków, przy zachowaniu wysokiej jakości obrazu. Funkcja lokalnego zapisywania danych w kamerze dodatkowo przyczynia się do lepszego i bezpieczniejszego wykorzystania sieci. Lokalny zapis danych przydaje się w przypadku krótkookresowych awarii i gwarantuje stały dostęp do danych wideo w systemie Video Management firmy Bosch.

Sieciowe kamery standardowe oraz kamery HD, urządzenia kodujące i systemy analizy są kompatybilne z wieloma rozwiązaniami w zakresie oprogramowania i zapisu firmy Bosch oraz innych producentów. Produkty są zgodne ze standardami ONVIF (Open Network Video Interface Forum). Integration Partner Program (IPP) zapewnia projektantom stały dostęp do narzędzi programistycznych, które umożliwiają łatwą integrację produktów Bosch z systemami innych producentów. Dalsze informacje są dostępne na portalu Integration Partner Program:ipp.boschsecurity.com.

Kamera sieciowa DINION starlight 8000 MP będzie dostępna w sprzedaży od czerwca 2014.

Artykuł został dodany przez firmę

Bosch Security and Safety Systems

Naszym celem jest ochrona życia, budynków, mienia. Nasza oferta produktowa obejmuje systemy dozoru wizyjnego, sygnalizacji włamania i napadu, sygnalizacji pożarów i ewakuacji głosowej, a także rozwiązania do kontroli dostępu i zarządzania.

Zapoznaj się z ofertą firmy


Inne publikacje firmy


Podobne artykuły