Artykuł Dodaj artykuł

Inteligentny dom na targach nieruchomości w Krakowie

Targi to nie tylko okazja do znalezienia swoich nowych czterech kątów. Już na nich warto pomyśleć o tym, jak sprawić, by w wymarzonym lokum mieszkało się nam wygodnie i bezpiecznie.

Logo FibarTargi to nie tylko okazja do znalezienia swoich nowych czterech kątów. Już na nich warto pomyśleć o tym, jak sprawić, by w wymarzonym lokum mieszkało się nam wygodnie i bezpiecznie. Jednym z ciekawych rozwiązań jest system inteligencji budynkowej. Sprawdzić, jak działa to rozwiązanie będzie można podczas najbliższych Targów redNet Dom Mieszkanie Wnętrze, które odbędą się 15 i 16 września w Hali Targi w Krakowie.

Sprzęty AGD i RTV, oświetlenie, ogrzewanie, rolety czy podlewanie ogrodu – do niedawna mogliśmy nimi sterować wyłącznie za pomocą sporej liczby pilotów z wieloma przyciskami lub odrębnych regulatorów. Dziś – jak udowadnia firma Fibar Group – do zarządzania całym naszym domem wystarczy smartfon. Dzięki zainstalowaniu w lokum oferowanego przez nią bezprzewodowego systemu Fibaro możemy nie tylko sterować domowymi urządzeniami i instalacjami, ale też zintegrować ich pracę tworząc tak zwane sceny. Dzięki temu na przykład wystarczy, że udając się do pracy uruchomimy scenę „Wyjście”, a inteligentny system sam wyłączy telewizor i radio, zgasi światło, opuści rolety i uzbroi system alarmowy.

Jak wygląda działanie inteligentnego domu w praktyce będzie można przekonać się podczas zbliżających się Targów redNet Dom Mieszkanie Wnętrze, które odbędą się 15 i 16 września w Hali Targi w Krakowie. – Osoby odwiedzające krakowskie targi będą mogły samodzielnie wypróbować różne funkcje systemu Fibaro i przekonać się, że zarządzanie nim naprawdę nie jest skomplikowane. Wyjątkową atrakcją będzie także możliwość przetestowania Lili, czyli specjalnej aplikacji do sterowania głosowego – mówi Maciej Fiedler, prezes zarządu Fibar Group, producenta bezprzewodowego systemu inteligencji budynków Fibaro.

Dzięki temu, że system Fibaro jest bezprzewodowy, jego instalacja nie wymaga remontu. To dobra wiadomość szczególnie dla osób, które planują zakup nieruchomości z rynku wtórnego i chciałyby „podwyższyć IQ” swojego nowego lokum, ale obawiają się, że oznacza to konieczność kucia ścian. – To cenna informacja także dla kupujących nieruchomości w standardzie deweloperskim. Nie muszą oni od razu montować pełnego systemu. Na początek można zdecydować się na jego podstawowe funkcjonalności i stopniowo rozbudowywać całość – wyjaśnia Maciej Fiedler z Fibaro. Wykorzystanie technologii bezprzewodowej ma także wpływ na znaczące zmniejszenie kosztów montażu inteligentnego systemu.

Artykuł został dodany przez firmę


Inne publikacje firmy


Podobne artykuły