Artykuł Dodaj artykuł

Funkcja śledzenia obiektu w kamerze PTZ AutoDome HD serii 800

Bosch Security Systems wprowadza nową wersję oprogramowania (firmware 5.52) dla kamer PTZ AutoDome HD serii 800. Obejmuje ono nową funkcję Intelligent Tracking dla dwumegapikselowych kamer PTZ.

Nowe wersja oprogramowania firmy Bosch

Bosch Security Systems wprowadza nową wersję oprogramowania (firmware 5.52) dla kamer PTZ AutoDome HD serii 800. Obejmuje ono nową funkcję Intelligent Tracking dla dwumegapikselowych kamer PTZ.

Bosch Security Systems wprowadza nową wersję oprogramowania (firmware 5.52) dla kamer PTZ AutoDome HD serii 800
Śledzenie obiektu można także rozpocząć w dowolnym momencie, klikając na poruszający się cel widoczny na ekranie. Kamera skoncentruje się wtedy na jego śledzeniu i w zależności od potrzeb będzie wykorzystywać przy tym funkcje obrotu, pochylenia lub powiększenia. Fot. Bosch

Funkcja Intelligent Tracking wykorzystuje wbudowane w kamerach AutoDome oprogramowanie do inteligentnej analizy obrazu (IVA - Intelligent Video Analysis), które w sposób ciągły monitoruje filmowane sceny pod kątem ruchu i automatycznie śledzi obiekty poruszające się w zasięgu kamery.

Użytkownicy mogą wykorzystywać oprogramowanie IVA firmy Bosch do określania warunków, w których aktywowana jest funkcja ciągłego śledzenia. Mogą na przykład zaprogramować kamerę na śledzenie wszystkich pojazdów poruszających się w określonym obszarze i w konkretnym kierunku.

Śledzenie obiektu można także rozpocząć w dowolnym momencie, klikając na poruszający się cel widoczny na ekranie. Kamera skoncentruje się wtedy na jego śledzeniu i w zależności od potrzeb będzie wykorzystywać przy tym funkcje obrotu, pochylenia lub powiększenia. Kamera automatycznie zatrzyma śledzenie, gdy cel czasowo znajdzie się w obszarze maskowanej strefy prywatności lub ukryje się za innym obiektem i powróci do śledzenia obiektu, gdy ten pojawi się ponownie w jej zasięgu.

Zastosowane w kamerach HD 2 MP / 1080p połączenie funkcji Intelligent Tracking z wyższą rozdzielczością oraz funkcją zoomu 20x eliminuje możliwość przeoczenia podejrzanych zachowań i pozwala na dokładną rejestrację ważnych cech umożliwiających identyfikację. Szczegóły takie jak rysy twarzy czy numer tablicy rejestracyjnej zostaną dokładnie zarejestrowane nawet przy znacznej odległości od filmowanego obiektu. Dzięki temu kamery PTZ AutoDome HD serii 800 z funkcją Intelligent Tracking oraz zautomatyzowaną funkcją monitorowania znakomicie sprawdzają się w systemach dozoru wizyjnego.

Funkcja Intelligent Tracking dostępna jest w kamerach AutoDome HD serii 800 oraz w kamerach sieciowych AutoDome serii 700. Daje to klientom możliwość wyboru monitoringu z rozdzielczością standardową lub megapikselową (HD).

Artykuł został dodany przez firmę

Bosch Security and Safety Systems

Naszym celem jest ochrona życia, budynków, mienia. Nasza oferta produktowa obejmuje systemy dozoru wizyjnego, sygnalizacji włamania i napadu, sygnalizacji pożarów i ewakuacji głosowej, a także rozwiązania do kontroli dostępu i zarządzania.

Zapoznaj się z ofertą firmy


Inne publikacje firmy


Podobne artykuły