Artykuł Dodaj artykuł

Z nią nie umknie żaden kontrast i szczegół - Nowa seria kamer 1080p HDR firmy Bosch

Bosch Security Systems wprowadza na rynek nową serię kamer 1080p HDR. Kamery te zapewniają doskonałą ostrość obrazu zarówno w dobrze oświetlonym jak i mocno zacienionym otoczeniu, ale także w znacznie trudniejszych warunkach, kiedy w jednym momencie trzeba zachować najwyższą jakość w ciemnym i jasnym punkcie.

Bosch Security Systems wprowadza na rynek nową serię kamer 1080p HDR. Kamery te zapewniają doskonałą ostrość obrazu zarówno w dobrze oświetlonym jak i mocno zacienionym otoczeniu, ale także w znacznie trudniejszych warunkach, kiedy w jednym momencie trzeba zachować najwyższą jakość w ciemnym i jasnym punkcie.

Kamery 1080p HDR wykorzystują technologię cyfrowego przetwarzania obrazu. Wyróżniają się szerokim zakresem dynamiki przy rejestrowaniu scen o dużym kontraście i bardzo dokładnie odwzorowują szczegóły, nawet gdy znajdują się w cieniu, a obserwowana scena jest dobrze oświetlona. Ich zdolność do wychwycenia większej liczby szczegółów w miejscach lepiej i gorzej oświetlonych ma ogromne znaczenie zwłaszcza w monitoringu miejskim i w systemach ochrony obiektów.

Zintegrowana z kamerami i zoptymalizowana pod kątem HD technologia Inteligentnej Analizy Obrazu (IVA) zwiększa skuteczność dozoru, natomiast technologia kompresji ogranicza wymagania dotyczące szerokości pasma.

Kamery 1080p HDR firmy Bosch
Wprowadzając na rynek najnowszą serię kamer 1080p HDR, Bosch Security Systems ustanawia nowe kryterium oceny jakości obrazu. Kamery Dinion oraz Flexidome mają funkcje inteligentnej kompensacji oświetlenia i adaptacyjnej redukcji szumów oraz wyróżniają się doskonałą reprodukcją barw. Fot. Bosch

Istotnym ułatwieniem dla pracowników ochrony jest fakt, że kamery automatycznie wykrywają ważne szczegóły, na przykład zdefiniowane obiekty, tablice rejestracyjne czy twarze, a widok sceny jest adaptowany w taki sposób, aby zwiększyć możliwość późniejszego wykorzystania zapisu. Efektywność kamer podnosi dodatkowo zdefiniowanie „obszarów szczególnej uwagi”, które umożliwia powiększenie pewnych szczegółów rejestrowanych scen. Obrazy przybliżone są transmitowane osobnym strumieniem, więc w tym samym czasie operator może oglądać zarówno całą scenę jak i powiększone fragmenty, a oba obrazy zachowują wysoką rozdzielczość.

Obudowa urządzeń serii 1080p HDR wykonana jest z odlewu aluminiowego i wytrzymuje nacisk odpowiadający 55 kilogramom. Dzięki temu kamery znakomicie nadają się do pracy w terenach, w których narażone są na akty wandalizmu.

Wprowadzając na rynek najnowszą serię kamer 1080p HDR, Bosch Security Systems ustanawia nowe kryterium oceny jakości obrazu. Kamery Dinion oraz Flexidome mają funkcje inteligentnej kompensacji oświetlenia i adaptacyjnej redukcji szumów oraz wyróżniają się doskonałą reprodukcją barw. Gwarantują wyjątkową jakość obrazu i bardzo szeroki zakres tonalny nawet w najbardziej wymagających warunkach oświetleniowych.

Kamery dualne (dzień/noc) oferują obraz monochromatyczny lub kolorowy i w zależności od natężenia oświetlenia przełączają się automatycznie z jednego trybu w drugi. Każdy z trybów może być wybrany także ręcznie lub zdalnie przy użyciu przeglądarki internetowej.

W przypadku instalacji wykorzystujących wiele kamer dozorowych kompatybilność urządzeń jest kluczowym czynnikiem zapewniającym ich sprawne działanie. Wszystkie kamery Bosch 1080p HDR są zgodne z normą ONVIF (Open Network Video Interface Forum), która gwarantuje płynną współpracę sieciowych produktów wideo różnych producentów. Urządzenia zgodne z normą ONVIF są w stanie wymieniać się obrazem wideo, dźwiękiem, metadanymi oraz informacjami dotyczącymi sterowania. Są automatycznie wykrywane i podłączane do aplikacji sieciowych takich, jak na przykład systemy zarządzania wideo.

Kamery Bosch 1080p HDR są łatwe w instalacji, obsłudze oraz konserwacji. Ich użytkownicy mają do dyspozycji trzy opcje zasilania: Power-over-Ethernet (PoE), 24 VAC oraz 12 VDC. Niezawodność systemu zwiększa podłączenie kamery równocześnie do PoE oraz sieci 12 VDC/24 VAC. Z kolei, aby zapewnić aktualność technologii kamer 1080p HDR, warto uaktualniać oprogramowanie firmowe po udostępnieniu najnowszych wersji przez producenta.

Kamery serii 1080p HDR oferowane są z asortymentem obiektywów: krótkiego, średniego zasięgu oraz ultraszerokokątnych, które pomagają w indywidualnej konfiguracji sprzętu. Konfigurację sprzętu za pomocą sieci IP ułatwia natomiast intuicyjny interfejs użytkownika.

Do każdej kamery HD dodawane jest bezpłatnie oprogramowanie Bosch Video Client Software, które pozwala nie tylko na instalację i konfigurację sprzętu. Dzięki niemu możliwy jest także podgląd obrazu live z wielu kamer, odtwarzanie i wyszukiwanie scen na potrzeby postępowania dowodowego oraz eksport danych.

Artykuł został dodany przez firmę

Bosch Security and Safety Systems

Naszym celem jest ochrona życia, budynków, mienia. Nasza oferta produktowa obejmuje systemy dozoru wizyjnego, sygnalizacji włamania i napadu, sygnalizacji pożarów i ewakuacji głosowej, a także rozwiązania do kontroli dostępu i zarządzania.

Zapoznaj się z ofertą firmy


Inne publikacje firmy


Podobne artykuły