Montersi

Artykuł Dodaj artykuł

Aktywna matryca zmiennokierunkowa firmy Bosch otrzymuje prestiżową nagrodę InAVation

23-02-2011, 01:00

Najbardziej innowacyjny głośnik w 2011 roku

  • Niezrównana jakość dźwięku w trudnych akustycznie środowiskach
  • Równomierna dystrybucja wiązki dźwięku na odległość 50 metrów
  • Intuicyjne oprogramowanie konfiguracyjne ułatwiające szybką instalację
Fotografia produktu z logo nagrody InAVation Bosch
Fotografia produktu z logo
nagrody InAVation
Fot.: Bosch
Ceremonia wręczenia nagród, od lewej: Martijn van Overveld (Bosch Security Systems), Michel van Loon (Bosch Security Systems) i Richard Lawn (Pro Audio Middle East) Bosch
Ceremonia wręczenia nagród,
od lewej: Martijn van Overveld
(Bosch Security Systems),
Michel van Loon (Bosch Security
Systems) i Richard Lawn
(Pro Audio Middle East)
Fot.: Bosch

Nowa aktywna matryca zmiennokierunkowa (Vari-directional Array) firmy Bosch Security Systems otrzymała nagrodę InAVation 2011 dla najbardziej innowacyjnego głośnika do użytku w systemach nagłośnieniowych typu „Public Address”.

InAVation to prestiżowa nagroda przyznawana corocznie producentom, którzy oferują produkty na rynkach regionu Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki (EMEA). Tegoroczna ceremonia ogłoszenia zwycięzców odbyła się 2 lutego 2011 r. w centrum RAI Diamond Lounge w Amsterdamie.

Nagrodę dla najbardziej innowacyjnego głośnika do użytku w systemach Public Address wręczył Richard Lawn z magazynu „Pro Audio Middle East”, a w imieniu firmy Bosch odebrali ją Michel van Loon, specjalista ds. aplikacji akustycznych w dziale Public Address w regionie EMEA, oraz Martijn van Overveld, dyrektor ds. marketingu produktów w tym samym dziale.

Bosch stworzył aktywną matrycę zmiennokierunkową Vari-directional Array z myślą o zapewnieniu najwyższej jakości dźwięku oraz doskonałej zrozumiałości mowy w środowiskach trudnych pod względem akustycznym, np. na stacjach kolejowych, lotniskach i w miejscach kultu religijnego.

Główną cechą matrycy zmiennokierunkowej jest kierunkowość sterowana cyfrowo gwarantująca, że dźwięk jest wysyłany tylko tam, gdzie jest potrzebny, a wiązki ukierunkowane na sufity lub puste przestrzenie nad publicznością są eliminowane. Zapewnia to optymalną dystrybucję dźwięku.

Aktywne matryce liniowe oferują wiele korzyści, w tym duży zasięg i łatwą instalację. Mają jednak wadę – optymalizacja wygenerowanej wiązki dźwięku jest problematyczna.

Bosch rozwiązał ten problem za pomocą własnego oprogramowania konfiguracyjnego, które umożliwia, na podstawie danych wstępnie zaprogramowanych ustawień pomieszczenia, idealne dostosowanie systemu do każdego środowiska akustycznego. Instalator musi jedynie wprowadzić wymiary i wymagania pomieszczenia - resztę zrobi za niego oprogramowanie. W ten sposób można szybko zainstalować system głośników gwarantujący spójne odtwarzanie dźwięku najwyższej jakości. Dodatkowo, dzięki eleganckiej obudowie głośnik ten prezentuje się znakomicie w każdym otoczeniu.

Źródło: Robert Bosch Sp. z o.o. Dział Security and Safety Systems

Artykuł został dodany przez firmę

Robert Bosch Sp. z o.o. Dział Security and Safety Systems

Naszym celem jest ochrona życia, budynków, mienia. Nasza oferta produktowa obejmuje systemy dozoru wizyjnego, sygnalizacji włamania i napadu, sygnalizacji pożarów i ewakuacji głosowej, a także rozwiązania do kontroli dostępu i zarządzania.

Zapoznaj się z ofertą firmy


Inne publikacje firmy


Podobne artykuły