Artykuł Dodaj artykuł

Najnowsza oferta Firmy ATLine - KAMERY TERMOWIZYJNE FLIR

Kamery termowizyjne stają się coraz bardziej popularne w systemach bezpieczeństwa i nadzoru.

ATLine

Kamery termowizyjne stają się coraz bardziej popularne w systemach bezpieczeństwa i nadzoru. Wielu użytkowników wymaga, aby kamery termowizyjne były łatwe w integracji z nowymi lub już istniejącymi sieciami telewizji przemysłowej opartymi o protokoły TCP/IP. Nowe kamery termowizyjne firmy FLIR są odpowiedzią na te potrzeby.

Firma ATLine zajmująca się kompleksowym zabezpieczaniem obiektów, pragnąc nadążyć za rosnącymi wymaganiami swoich klientów, wprowadziła do oferty sprzedaży jak również do realizowanych projektów i instalacji najnowsze modele kamer termowizyjnych Flir.

PT-Series - Zintegrowane kamery termowizyjne i światła dziennego z głowicą obrotowo-uchylną do współpracy w analogowych sieciach CCTV i TCP/IP.

Kamery termowizyjne PT-Series pozwalają widzieć intruzów i inne zagrożenia bardzo wyraźnie w całkowitej ciemności i przy złej pogodzie.

Precyzyjny mechanizm głowicy obrotowo-uchylnej daje operatorom systemu precyzyjną kontrolę położenia kamery oraz umożliwia w pełni programowalne pozycjonowanie oraz, przy zintegrowaniu z systemami alarmowymi, obrót i obserwację miejsca wystąpienia alarmu.

Kamery PT-Series mogą być łatwo instalowane w sieciach TCP/IP. Możliwe jest także używanie ich w tradycyjnych, analogowych sieciach CCTV.

F-Series - Kamery termowizyjne do współpracy w analogowych sieciach CCTV i TCP/IP.

Kamery termowizyjne F-Series pozwalają widzieć intruzów i inne zagrożenia bardzo wyraźnie w całkowitej ciemności i przy złej pogodzie.

Zastosowanie kamer termowizyjnych pozwala na rezygnację z budowy kosztownej infrastruktury oświetleniowej niezbędnej dla kamer światła dziennego.

Kamery mogą być łatwo instalowane w sieciach TCP/IP. Możliwe jest także używanie ich w tradycyjnych, analogowych sieciach CCTV.

D-Series – kamery zewnętrzne - Kopułkowe kamery termowizyjne do współpracy w analogowych sieciach CCTV i TCP/IP

Kamery termowizyjne D-Series pozwalają widzieć intruzów i inne zagrożenia bardzo wyraźnie w całkowitej ciemności i przy złej pogodzie. Precyzyjny mechanizm głowicy obrotowo-uchylnej daje operatorom systemu precyzyjną kontrolę położenia kamery oraz umożliwia w pełni programowalne pozycjonowanie oraz przy zintegrowaniu z systemami alarmowymi obrót i obserwację miejsca wystąpienia alarmu. Systemy D-Series są systemami sieciowymi, wyposażonymi w kamerę termowizyjną z przetwornikami o rozdzielczości 320x240 oraz kolorową kamerę CCD dzień/noc z 36 - krotnym zoomem.

Więcej na: www.atline.pl

O kamerach termowizyjnych

Kamery termowizyjne wykorzystują do swojego działania specjalne sensory, które „widzą" energię cieplną wyemitowaną przez obiekt. Energia cieplna lub inaczej promieniowanie podczerwone to rodzaj światła, które nie jest widoczne dla ludzkiego oka ponieważ długość fali jest zbyt duża, aby mogła być wykryta przez ten narząd. Jest to część widma elektromagnetycznego, które odczuwamy jako ciepło (np. emitujące od grzejnika). Kamery termowizyjne pozwalają nam zobaczyć to, czego nasze oczy nie widzą.

Kamery termowizyjne tworzą obrazy niewidzialnego promieniowania podczerwonego lub inaczej promieniowania cieplnego. Na podstawie różnicy temperatur pomiędzy obiektami tworzone są bardzo wyraźne obrazy. W przeciwieństwie do innych technologii, takich jak wzmocnienie światła, kamery termowizyjne nie potrzebują żadnego źródła światła zewnętrznego aby utworzyć obraz na którym widoczne są nawet najmniejsze szczegóły. Zapewniają one pełną widoczność, bez względu na poziom oświetlenia i warunki pogodowe.

Kamery termowizyjne mogą widzieć w całkowitych ciemnościach, podczas najciemniejszej nocy, przez mgłę, z dużej odległości, przez dym i są w stanie wykryć każdego ukrywającego się w cieniu. Są one wykorzystywane w systemach bezpieczeństwa i nadzoru, do nawigacji morskiej, do samochodów w celu zwiększenia widoczności, w straży pożarnej i w wielu innych zastosowaniach.

Artykuł został dodany przez firmę

Firma ATLine sp.j. Sławomir Pruski

Naszą specjalizacją są projekty zewnętrznych i wewnętrznych systemów ochrony technicznej dla rozległych obiektów, systemów automatyki przemysłowej, systemów łączności (jawnej i niejawnej).

Zapoznaj się z ofertą firmy


Inne publikacje firmy


Podobne artykuły